Casa de avocatură Macovei Enachi anunță concurs pentru angajare

Distribuie prietenilor:

Consilier ă juridic ă 2Funcția: CONSILIER /Ă JURIDIC /Ă

Contract: Perioada de 1 an de zile, cu posibilitatea de extindere pentru un termen nedeterminat

Principalele Sarcini

  1. Întocmește proiecte de documente cu caracter juridic (cereri, contracte, etc.);
  2. Cercetare, analiză și pregatire a rapoartelor privind evoluția legislație, practica judiciară, etc.;
  3. Pregătirea concluziilor juridice asupra sarcinilor clienților Casei de Avocatură;
  4. Cercetează și analizeaza instituția avocaturii;
  5. Activități de instruire pentru avocați;
  6. Participă la dezvoltarea și implementarea Strategiei de Comunicare;
  7. Administrează resursele casei de avocatură;
  8. Realizează rapoarte privind implementarea Strategiei de Comunicare;
  9. Alte responsabilități relevante.

Cerințe față de candidat

  1. Studii superioare în drept;
  2. Cunoaşterea fluentă a limbilor: româna, rusa, reprezintă avantaj engleza;
  3. Cunoaşterea calculatorului (Microsoft Office 2014 , Google Drive, Gmail; Excel)
  4. Capacitate de a lucra în echipă;
  5. Capacitate de analiza a datelor statistice;
  6. Abilități de autoinstruire și perfecționare profesională;
  7. Abilități de planificare, organizare și prezentare;
  8. Responsabilitate, integritate și etică profesională;
  9. Abilităţi de comunicare si negociere;
  10. Experienţă de activitate în domeniu reprezintă un avantaj.

Salariu: Negociabil

Cerințe specifice

  • Integritate și discreție profesională;
  • Responsabilitate și punctualitate;
  • Persoană dinamică și cu inițiativă;
  • Flexibilitate și mobilitate.

Condiții de muncă

  1. mediu de lucru confortabil;
  2. posibilități de dezvoltare profesională;
  3. salariu motivant, care depinde de calificarea şi experienţa persoanei;
  4. program deplin de lucru (interval 9:00 – 17:00);

Persoanele care corespund cerințelor menționate mai sus sunt rugate să expedieze prin e-mail o scrisoare de motivare și CV-ul actualizat, până la 20 august 2020, ora 23:59, la adresa: augustina.prisacari@melegal.md, cu mențiunea „Consilier juridic"

Selectarea va fi făcută în bază analizei CV-urilor și scrisorilor de motivare depuse, urmată de un interviu. Doar candidaţii/tele preselectaţi/te vor fi invitați/te pentru interviu. Informații suplimentare pot fi obținute prin expedierea unui e-mail la aceeași adresă.

Notă: Casa de Avocatură Macovei Enachi își rezervă dreptul să nu aleagă niciun/o candidat/ă în cazul în care dosarele primite nu vor corespunde cerințelor menționate.

Căutăm persoane talentate, dornice de a învăța și de a crește împreună cu noi, persoane care pot contribui la atingerea scopului nostru: de a furniza servicii de cea mai înaltă calitate clienților noștri.

Articolele publicate din 1 iunie 2020 nu au fost supuse verificarilor

logoStarNet

Hostingul si serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet