hackathon

Ziarul de Gardă angajează șofer/curier

Ziarul de Gardă angajează  șofer/curier.

Responsabilități:

  • Asigură transportarea angajaților ZdG la evenimente, filmări sau în deplasări cu unitatea de transport a redacției;
  • Este responsabil de logistica instituției;
  • Menține comunicarea cu furnizorii de servicii ai ZdG
  • Menține starea tehnică și curățenia autoturismului

Zile lucrătoare: 2-3 zile pe săptămînă, cu posibilitatea trecerii la un program deplin de 5 zile pe săptămînă

Salariul: se negociază în timpul interviului, în dependență de calificări și experiență

Candidatul ideal are:

  • Permis de conducere categoria B; categoria C constituie un avantaj.
    • Experienta de conducere min.3 ani
    • Cunoaste orasul Chișinău si raioanele Republicii Moldova
    • Detine cunostinte minime de mecanica auto
    • Este responsabil, vigilent, punctual
    • Cunoaste limba romana si rusa fluent
    • Este ambitios si dornic de a invata cat mai multe lucruri noi

Dosarul de angajare, care va conține CV-ul actualizat și scrisoarea de recomandare de la unul din posturile de muncă anterior deținute, va fi expediat prin e-mail la adresa ziardegarda@gmail.com cu titlul: „sofer curier”. Dosarele sunt așteptate până la 10 martie 2019. Informații suplimentare pot fi obținute la nr. de tel: (+373 22) 23 44 38.

În procesul de selecție, ZdG nu discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social, etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidaților. ZDG oferă șanse egale tuturor, dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea deplinei confidențialități.

Prin expedierea CV-ului și a altor documente la adresa de e-mail susmenționat candidatul consimte implicit la recepționarea și prelucrarea datelor personale conținute în CV și în celelate documente exclusiv în scopul analizării calificării candidatului pentru postul vacant, precum și la păstrarea unor asemenea date în dosarele noastre pentru ocazii de angajare viitoare. Candidatul își poate revoca consimțământul în orice moment prin expedierea unei notificări la adresa de e-mail menționată mai sus. Vă rugăm să nu includeți categorii speciale de date personale, a căror prelucrare ar necesita alte măsuri de securitate și în conformitate cu legislația în vigoare consimțământul scris sau cu semnătură electronică al subiectului acestora.

Organizații vizate: Ziarul de Garda |