tr EcoVisio logo large

Asociația Obștească EcoVisio angajează specialist(ă) agricultură în regim part-time pe termen de 18 luni, în cadrul proiectului Rural Agroecology Resilience Hub, susținut de către Programul de Granturi Mici al Facilităţii Globale de Mediu (GEF).

Responsabilități:

  1. Oferirea consultanței privind implementarea proiectului;
  2. Colaborarea cu principalii parteneri ai proiectului;
  3. Sprijin în organizarea seminarelor și evenimentelor pentru fermieri;
  4. Monitorizarea activităților și întocmirea rapoartelor statistice, narative;
  5. Asistență în elaborarea instrumentelor de lucru pentru activitățile de proiect;
  6. Consultanță în elaborarea materialelor educaționale pentru fermieri;
  7. Crearea și actualizarea unei baze de date cu experți în agricultura ecologică;
  8. Cercetarea și documentarea bunelor practici în agricultura organică.

Cerințe:

  • Experiență de lucru în agricultură ca specialist, consultant;
  • Bune cunoștințe de română, rusă și engleză (dacă puteți comunica în toate cele 3 limbi este un avantaj, însă experiența și profesionalismul sunt prioritare în selecție);
  • Pasiunea pentru agricultura organică și dezvoltarea durabilă;
  • Atitudine proactivă și responsabilă, spirit de inițiativă;
  • Atenție la detalii și dorința de a asigura o înaltă calitate a performanței;
  • Abilitatea de a prioritiza eficient sarcinile;
  • Abilitatea de a lucra independent;
  • Abilitatea de a respecta termenele - limită și rezistență la stres.

Descrierea jobului:

Căutăm coleg(ă) în regim part-time, dar suntem deschiși să găsim împreună o formulă de colaborare avantajoasă. Salariul poate varia în funcție de volumul de lucru și responsabilități, precum și gradul de experiență al persoanei selectate.

Programul de lucru este flexibil, iar prezența fizică la oficiu nu este obligatorie. Fiindcă ne dorim totuși să avem o conexiune în echipă, este importantă participarea în timpul orelor „principale” (core office hours), marțea și joia între 12.00-17.00.

Cum aplicați:

Dacă vă regăsiți în cele de mai sus, vă invităm până pe 15 decembrie, 23:59 să:

  1. Transmiteți CV-ul la hr@ecovisio.orgLa subiectul e-mailului menționați numele poziții pentru care aplicați.
  2. Completați acest formular https://forms.gle/1pCemz44hCLbGHG47

Pentru mai multe informații, scrieți-ne la hr@ecovisio.org sau sunați la +373 68249296 (Daniela)