CCAF angajează manager adjunct

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Centru pentru Copilarie, Adolescenta si Familie angajează manager adjunct. Centrul imbina 2 programe centru de zi si Serviciu de Plasament pentru copii i situatii de risc.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare in domeniul pegagogiei, psiho-pedagogiei sau asistență socială;
  • Abilităţi de comunicare și socializare cu copiii;
  • Devotament, entuziasm şi motivaţie.
  • Experienta de lucru cu copii in situatie vulnerabila;
  • Cunoașterea limbilor: româna, rusă.
  • Experiență mimin 3 ani în domeniu.

Sarcini si responsabilitati:

  • Contribuie la dezvoltarea serviciilor sociale comunitare și specializate;
  • Asigura realizării legislaţiei privind protecţia copilului şi protecţia socială;
  • Participă la elaborarea planul strategic  şi cadrului logistic al serviciilor prestate în cadrul Centrului.
  • Participă la elaborarea şi adaptarea metodelor de lucru cu copii şi informează permanent echipa despre progresele realizate.
  • Organizează   ședințele multidisciplinare.
  • Respectă  normele etice profesionale şi legislaţia privind protecţia socială;
  • Îndeplineşte  cu operativitate şi profesionalism atribuţiile funcţionale;
  • Dă  dovadă de onestitate în executare atribuţiilor profesionale;
  • Răspunde de sporirea competenţei sale profesionale.

CV-urile pot fi trimise la următoarea adresă de email: ccaf_chisinau@yahoo.com.

Data-limită de depunere a dosarului este 5 martie  2017. Doar candidații selectați vor fi contactați pentru interviu.