hackathon

Manager marketing și vânzări

Editura ȘTIINȚA angajează Manager marketing și vânzări

OFERTA EDITURII:

Salariu de la 7000 lei + % din vânzări.

Premii pentru rezultatele activității anuale;
adaosuri, sporuri, premii lunare pentru contribuții personale la atingerea indicilor performanți în activitatea companiei.

Ajutor material în mărimea unui salariu mediu la acordarea concediului anual.

Indemnizatii: pentru masa de prânz - 35 lei/zi; pentru transport - 6 lei/zi; pentru servicii comunale - 250 lei/lună; pentru lucru la calculator - 150 lei/lună.

Concediu, tratament balnear de 7-10 zile din contul companiei.

CERINȚE:

Cunoașterea limbii române (limba engleză, franceză sau rusa – va fi un avantaj);

- Cunoștințe de operare a calculatorului: Word, Excel, PowerPoint, Internet etc.;

- Abilități de vânzari directe și indirecte;

- Abilități de scriere corectă și creativă;

- Abilități de promovare social-media (Facebook, site etc.);

- Capacitatea de a lucra în echipă;

- Disponibilitate de a cunoaște și asimila informații noi;

- Atitudine pozitivă și orientare către rezultate.

ATRIBUȚII:

- Cunoașterea, promovarea și vânzarea productiei editoriale a companiei;

- Analiza pieței de carte, propuneri reale de dezvoltare și vânzare;

- Menținerea relațiilor cu persoanele fizice și difuzorii de carte, cu bibliotecile publice și de

   învățământ;

- Monitorizarea dinamicii și asigurarea completării permanente a stocului de carte;

- Întreținerea relațiilor cu presa scrisă și media;

- Organizarea lansărilor de carte;

- Organizarea participării editurii la saloane și târguri de carte naționale și internaționale;

- Realizarea planurilor de marketing anuale;

- Respectarea politicilor și procedurilor companiei.

Persoanele interesate care corespund cerinţelor menţionate pot expedia CV-ul prin e-mail (prini_stiinta@yahoo.com) sau fax: 73 96 27. Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Relaţii la telefonul: 73 96 16