Asociația Împotriva Violenței ”Casa Mărioarei”” angajează Comunicatoare

Asociația Împotriva Violenței în Familie „Casa Mărioarei” este o asociație non-guvernamentală, democratică, independentă, non-politică și non-religioasă fondată în anul 2000, cu scopul de a oferi sprijin femeilor și copiilor supraviețuitori ai violenței în familie.

Perioada de angajare: Februarie- Decembrie 2023

Condiții de muncă: program part time

Locul desfășurării activității: online și la oficiu, cu disponibilitate pentru deplasări prin țară.

Responsabilități de bază ale Comunicatoarei:

  • Promovează activitatea și produsele Asociației în plan extern (online și offline);
  • Elaborează și promovează materiale de comunicare și vizibilitate (postări, comunicate de presă articole, infografice, produse multimedia etc.);
  • Menține şi actualizează conținutul pe website-ul Asociației și pe paginile existente din rețelele sociale ale Asociației ;
  • Planifică, organizează şi participă la evenimentele publice și de presă ale Asociației;
  • Participă la dezvoltarea și implementarea Strategiei de Comunicare a Asociației;
  • Menține legătura cu mass-media;
  • Monitorizează reflectarea în presă a activității Asociației;

Cerințe față de candidată:

Studii: studii superioare în domeniul jurnalism/comunicare/relații publice sau alte domenii relevante;

Experiență profesională: minum 1 an într-o poziție similară; experiența în cadrul unui ONG sau organizație internațională – va constitui un avantaj;

  • Abilități de scriere și redactare a materialelor;
  • Cunoștințe și abilități de gestionare a paginilor web și a rețelelor sociale;
  • Abilități avansate de utilizare a computerului (MS Office, Internet); cunoașterea programelor specializate de editare foto/video – va constitui un avantaj;
  • Fluență în limba română; cunoașterea limbilor engleză.și rusă
  • Spirit de inițiativă și creativitate;
  • Integritate și discreție profesională
  • Cunoașterea fluentă a limbii române și engleză scris și vorbit;
  • Cunoștințe profesionale rusă prezintă un avantaj.

Asociația” Casa Mărioarei”oferă

Un mediu pozitiv de lucru, cu colegi respectuoși și prietenoși;

Salariu motivant;

Posibilitatea de a participa în paralel la instruiri pentru dezvoltare profesională;

Echipă pasionată de ceea ce face și determinată să obțină rezultatele scontate;

Oportunitatea de a te afirma și de a dezvolta propriile abilități și idei în cadrul organizației.

Cum aplici?

Trimite Curriculum Vitae și scrisoare de intenție la adresa de email cmarioarei@gmail.com Documentul trebuie să prezinte experiențe anterioare cu tipuri similare de sarcini și să nu depășească trei pagini.

Pentru întrebări ne poți contacta la 069333260.

Termen limită de aplicare: 06 februarie 2023

Articol adaugat de: Casa Marioarei