Anunț de angajare pentru funcția de Asistent/Asistentă al/a Asociației „Women in Energy Moldova (WEM)”

Asociația Obștească „Women in Energy Moldova (WEM)” cu suportul proiectului USAID Securitatea Energetică a Moldovei (MESA), sprijinul USAID și al Ambasadei Marii Britanii la Chișinău anunță desfășurarea concursului pentru funcția de Asistent/Asistentă al/a Asociației „Women in Energy Moldova (WEM)”

Forma de angajare: full time

Perioada angajării: 2 ani cu posibilitate de extindere a contractului.

RESPONSABILITĂȚI

  • Pregătește, organizează și asigură implementarea activităților și evenimentelor planificate de către Asociație.
  • Realizează sarcini administrative și de secretariat, inclusiv întocmirea proceselor-verbale ale ședințelor.
  • Asigură traducerea documentelor interne cu volum mic din limba română în limba engleză și vice-versa.
  • Oferă suport în organizarea activităților curente: achiziții, ședințe, comunicarea cu participanții, pregătirea și imprimarea materialelor.
  • Menține comunicarea eficientă cu publicul și gestionează corespondența cu autoritățile publice, organizații și instituții terțe.
  • Contribuie la activitatea de raportare internă și externă a Asociației.
  • Asigură suport logistic pentru organizarea evenimentelor și altor activități ale Asociației.

PROFILUL CANDIDATULUI

  1. Studii
  • Studii superioare absolvite cu diplomă de licență în domeniul juridic, tehnic, administrativ, economic sau alte domenii conexe.
  1. Experiență profesională
  • Minimum 2 ani de experiență profesională în domeniul administrativ, secretariat sau într-o poziție similară.
  • Cunoașterea limbii engleze (nivel B2).
  1. Cunoștințe și abilități
  • Abilități de planificare, organizare, coordonare și monitorizare a activităților.
  • Capacitatea de a comunica eficient și de a lucra în echipă.
  • Abilități de utilizare a calculatorului (Microsoft Office - Word, Excel, PowerPoint, Outlook).

DOSARUL DE PARTICIPARE trebuie să conțină:

  • CV actualizat.
  • Scrisoare de intenție.
  • Copii ale diplomelor de studii.
  • Documente care atestă experiența profesională.

Dosarul de participare va fi completat în limba română și expediat prin email la adresa mesa@tetratech.com cu mențiunea “Asistent/Asistentă al/a Asociației WEM”

Termen limită de depunere a dosarelor: 20 septembrie 2024, ora 18.00

Notă: Asociația își rezervă dreptul de a respinge dosarele incomplete.