Tekedu angajează Asistent(ă) de Proiect

Tekedu angajează Asistent(ă) de Proiect cu abilități excelente de organizare și comunicare pentru a contribui la succesul programului GirlsGoIT.

Tekedu este o organizație non-profit angajată în promovarea educației STEAM și în sprijinirea inițiativelor care încurajează diversitatea în tehnologie. Cu o experiență de 10 ani în domeniu, Tekedu se dedică echipării tinerilor pentru a valorifica oportunitățile STEAMe din secolul 21.

Responsabilități cheie:

  • Asistarea în organizarea atelierelor, taberelor și evenimentelor.
  • Coordonarea cu mentori și participanți.
  • Gestionarea logisticii și a sarcinilor administrative.

Cerinţe faţă de candidat(ă):

  • Abilități puternice de organizare și comunicare.
  • Pasiune pentru domeniile STEAM și educație.
  • Experiența în planificarea evenimentelor sau managementul proiectelor reprezintă un avantaj.
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și colaborativ.
  • Vârsta minimă de 18 ani.

Beneficii:

  • Fii parte dintr-o echipă pasionată, care face diferența în lumea tehnologiei.
  • Dobândește experiență valoroasă în managementul proiectelor și implicarea comunitară.
  • Ajută la formarea viitorului femeilor în tehnologie.
  • 10 ani de activitate.
  • Regim de lucru hibrid (remote și la birou).
  • Salariu competitiv.

Cum să aplici:

Cei interesați de această oportunitate sunt invitați să trimită CV-ul lor la adresa de email info@tekedu.md până la data de 21 august. Aceasta este o ocazie excelentă pentru cei care doresc să contribuie la un impact pozitiv în comunitate și să dezvolte competențe esențiale în domeniul proiectelor și educației STEAM.