Anunț de angajare: jurist/juristă pentru Asociația GAL Serpentina Nistrului

Anunț de Angajare: Jurist/Juristă pentru Asociația GAL Serpentina Nistrului

Tip angajare: Contract prestare servicii

Termen: 01.09.2024-30.11.2024
Data limită pentru aplicare: 25 august 2024, ora 17.00

Descrierea postului: GAL Serpentina Nistrului este în cautarea unui jurist calificat pentru a sprijini perfectarea documentelor, asigurând conformitatea acestora cu legislația în vigoare. Candidatul ideal va avea experiență în domeniul dreptului administrativ și în gestionarea documentației juridice în cadrul Asociației Grup de Acțiune Locală.

Responsabilități:

  • Elaborarea, revizuire și/sau îmbunătățirea statutului, regulamentelor, documentelor de politici și proceduri interne - decizii, hotărâri, ordine și instrucțiuni referitoare la desfășurarea activității în cadrul GAL în conformitate cu legislația în vigoare.
  • Redactarea și revizuirea contractelor și documentelor adiacente.
  • Asigurarea conformității cu reglementările și legislația națională și europeană aplicabilă GAL-ului.
  • Consilierea echipei GAL în materie de legislație și proceduri, actualizarea și modificarea legislației pertinente domeniului.
  • Pregătirea și gestionarea documentelor pentru prezentarea documentelor în vederea înregistrării modificărilor aplicarea la ASP.
  • Urmărirea modificărilor legislative și reglementare și asigurarea conformității GAL cu acestea.

Cerințe:

  • Diplomă de licență în Drept.
  • Experiență relevantă de minim 2 ani în domeniul dreptului administrativ sau similar.
  • Cunoștințe solide despre legislația națională și europeană aplicabilă GAL-urilor.
  • Abilități excelente de comunicare și redactare.
  • Capacitate de lucru autonom și în echipă.
  • Atenție la detalii și abilități organizatorice.

Cum să aplici:

Candidatul interesat este invitat să expedieze dosarul care va conține:

1. Scrisoare de intenție cu specificația experienței relevante și motivul pentru care doriți să lucrați cu GAL Serpentina Nistrului

2. CV actualizat

3. Diploma de licență4. Oferta financiară (per zi) în lei MDL

5. Alte documente relevante.

Dosarul poate fi expediat la adresa de email: serpentina2018@gmail.com subiectul mesajului fiind „Ofertă pentru postul de jurist” până la data limită 25 august 2024, ora 17.00.

Contact:

Pentru întrebări suplimentare, vă rugăm să contactați: Budiștean Svetlana, director la 069958428 sau email: serpentina2018@gmail.com