Anunț de angajare a unui agent de vânzări

Angajăm un Agent de Vânzări pasionat și orientat către clienți pentru a se alătura echipe. Candidatul ideal este o persoană proactivă, cu abilități excelente de comunicare și negociere, capabilă să identifice oportunități de afaceri și să dezvolte relații solide cu partenerii.

Entitatea este specializată în producerea de ceaiuri naturale, artizanale. Cu rădăcini adânci în lumea plantelor medicinale, compania noastră cultivă și prelucrează cu grijă fiecare ingredient, asigurând astfel cea mai înaltă calitate a produselor noastre.

Responsabilități:

  • Identificarea și dezvoltarea de noi oportunități de afaceri prin prospectare activă a pieței;
  • Negocierea și încheierea de contracte comerciale cu clienții;
  • Gestionarea portofoliului de clienți existent și dezvoltarea relațiilor cu aceștia;
  • Oferirea de suport clienților în ceea ce privește informații despre produse și servicii;
  • Participarea la evenimente de profil și târguri pentru promovarea produselor/serviciilor companiei;
  • Gestionarea procesului logistic în anumite situații;
  • Analiza pieței și a concurenței;
  • Realizarea de raportări periodice privind activitatea de vânzări.

Profilul candidatului:

  • Experiență relevantă în vânzări;
  • Abilități excelente de comunicare și negociere;
  • Orientare către client și rezultate;
  • Capacitate de lucru în echipă și autonomie;
  • Bună cunoaștere a limbii române, atât oral cât și scris;
  • Cunoștințe de operare PC (MS Office);
  • Cunoașterea limbii române și ruse;
  • Permis de conducere categoria B (constituie un avantaj).

Oferim un mediu de lucru dinamic, oportunități de dezvoltare profesională și un pachet salarial motivant.

Dacă te regăsești în acest profil și ești interesat de această oportunitate, te invităm să ne transmiți CV-ul tău la principesadiana.md@gmail.com sau telefoneaza-ne la +373 69411113.