Caritas Moldova angajeaza Asistent Director

Caritas

Asistent Director Caritas Moldova

Înființată în 1995, Caritas Moldova face parte din familia Caritas Internationalis, rețea formată din 162 organizații membre, prezente în aproximativ 200 tări și teritorii, care își propune să pună în aplicare acțiunea caritabilă și socială a Bisericii Catolice - oferind suport celor săraci, vulnerabili și excluși, indiferent de rasă sau religie, și luptând pentru a construi o lume bazată pe dreptate și iubire frățească.

Persoana care va fi angajată va avea oportunitatea de a lucra într-un mediu internațional, dinamic, care contribuie la o viață mai bună Pentru cei aflați în nevoie. Va oferi suport operațional întregii organizații, în condiții de profesionalism, integritate și performanță, ca și asistent personal al directorului Fundației de Binefacere Caritas Moldova.

Responsabilități:

  • Asigurarea de o manieră eficientă a managementului documentelor în interiorul Fundației;
  • Menținerea comunicării eficiente cu partenerii, autoritățile;
  • Gestionarea corespondenței Fundației;
  • Menținerea unui circuit informațional performant în interiorul organizației;
  • Coordonarea activităților de promovare a imaginii Fundației, atât la nivel național cât și internațional;
  • Organizarea evenimentelor Fundației (campanii, ședințe lunare, seminare, traininguri, vizite de lucru, deplasări, conferințe etc);
  • Contribuie la implementarea cu succes a tuturor proiectelor Fundației.

Cerințe:

  • Studii superioare (de preferat în comunicare, relații internaționale sau alte domenii similare)
  • Experiență de lucru într-o funcție similară - minim 2 ani
  • Excelente abilități de comunicare, adaptabilitate, planificare și coordonare
  • Abilități și experiență organizatorică
  • Cunoștințe foarte bune de limbă română, engleză și rusă (scris și vorbit); cunoașterea unei alte limbi străine de circulație internațională reprezintă un avantaj
  • Foarte bune abilități și cunoștințe în: operare PC (Microsoft Office), PowerPoint/Prezi, Browsing, Adobe, Canva
  • Reziliență și capacitate de a performa într-un mediu de lucru dinamic
  • Persoană proactivă, flexibilă și orientată către rezultat
  • Deținerea permisului de conducere Categoria B
  • Experiența de lucru în proiecte, ONG, constituie un avantaj;
  • Disponibilitate la deplasări (în țară și în străinătate).

În echipa noastră, veți beneficia de:

  • Mediu de lucru dinamic, orientat spre performanță
  • Pachet salarial motivant, corelat cu performanța
  • Colaborare cu experți/parteneri naționali și internaționali
  • Posibilități de dezvoltare personală și profesională (la nivel național și internațional)

Persoanele interesate vor prezenta/expedia:

  1. curriculum vitae (CV):
  2. o scrisoare de intenție (în română și engleză), motivând interesul pentru această poziție,

la adresa electronică secretariat@caritas.md până la 02 august 2024 ora 17.00.

Declinări de răspundere:

  • Această fișă a postului nu este o listă exhaustivă a aptitudinilor, efortului, îndatoririlor și responsabilităților asociate postului.
  • Procedurile de achiziție a talentelor Caritas Moldova reflectă angajamentul nostru de a proteja copiii și adulții vulnerabili de abuz și exploatare.
  • Caritas este un angajator cu șanse egale; Caritas Moldova caută mereu candidați calificați, diverși și determinați, care să se alăture organizației noastre și să ne susțină munca extraordinară.
  • Prin aplicarea la acest loc de muncă, înțeleg și recunosc că Caritas Moldova solicită personalului său să trateze toți oamenii cu demnitate și respect și să prevină în mod activ hărțuirea, abuzul, exploatarea și traficul de persoane. În plus, înțeleg că, dacă sunt un candidat de succes, voi fi supus unei verificări cuprinzătoare a antecedentelor, iar referințele mele personale/profesionale vor fi rugate să-mi evalueze comportamentele legate de subiectele de mai sus legate de salvgardare.
  • Vă rugăm să rețineți că cererile vor fi revizuite în mod continuu, iar Caritas Moldova își rezervă dreptul de a închide postul vacant înainte de termenul limită odată ce un candidat potrivit este identificat.
  • Mulțumim tuturor candidaților pentru interesul manifestat, totuși doar candidații selectați vor fi contactați.