Redactor-șef, emisiuni pentru copii

Instituția Publică Compania„TELERADIO-MOLDOVA”

angajează:

Cerințele postului:

  • Studii superioare în domeniul jurnalismului, management, și alte domenii relevante;
  • Experiență în domeniu de cel puțin 2 ani;
  • Competențe și abilități în coordonarea echipei și în dezvoltarea de strategii de succes;
  • Excelente abilități de comunicare, organizare, creativitate și spirit de inițiativă;

Responsabilități:

  • Dirijează, organizează și coordonează activitatea generală a subdiviziunii pe care o conduce;
  • Elaborează și implementează obiective strategice în conformitate cu politicile editoriale ale Companiei;
  • Gestionează procesul de producere a conținutului editorial și plasarea sa pe platforma zuper.md și pe Social Media;
  • Asigură crearea de materiale educaționale interactive, inclusiv jocuri, animații, video-uri și aplicații pentru copii;
  • Supraveghează actualizarea politicilor de protecție a copiilor, inclusiv măsuri pentru prevenirea conținutului inadecvat și asigurarea unui mediu online sigur;
  • Stabilește și menține relații cu parteneri externi, cum ar fi educatori, psihologi și experți în domeniul media, pentru a asigura relevanța și calitatea conținutului;
  • Asigură dezvoltarea și implementarea campaniilor și proiectelor speciale, pentru a promova conținutul media și a atrage utilizatori;

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Pachet salarial competitiv;
  • Un mediu de lucru motivant cu oportunități de creștere în carieră.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 060 214 898

Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.