Producător (matinal), emisiuni de actualitate și dezbateri Radio

IP Compania Teleradio-Moldova angajează

Dacă ești pasionat de radio, ai abilități de producție și ești dornic să contribui la crearea de conținut radio de calitate, te invităm să aplici la acest post.

Cerințele postului:

  • Experiență relevantă în producția de emisiuni radio sau în domeniul media
  • Abilități excelente de comunicare și scriere, cu atenție la detalii
  • Cunoștințe tehnice solide privind echipamentele de emisie și software-ul de producție radio
  • Creativitate și capacitate de a genera idei noi și inovatoare pentru conținutul emisiunilor
  • Abilități de lucru în echipă și capacitatea de a construi relații profesionale solide

Responsabilități:

  • Planificarea, organizarea și producția emisiunilor radio conform programului stabilit și cerințelor specificate
  • Selectarea și pregătirea conținutului pentru emisiuni, inclusiv cercetarea și scrierea de materiale
  • Colaborarea strânsă cu prezentatorii, invitații și alți membri ai echipei pentru a asigura un flux de lucru eficient
  • Monitorizarea și controlul calității emisiunilor în timp real
  • Supervizarea și instruirea membrilor de echipă

Beneficii:

  • Angajare oficială din prima zi de muncă;
  • Un mediu de lucru plăcut, dinamic și profesionist;
  • Posibilități de creștere profesională;
  • Bonusuri.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 060214898.

Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.