Specialist în comunicare / asistent de proiect în domeniul gestionării deșeurilor

A.O. Centrul de instruire și consultanță E-Circular angajează specialist în comunicare / asistent de proiect.

Responsabilități

  • Asigurare vizibilitate activități de proiect (poze, materiale de PR, elemente de vizibilitate etc.).
  • Redactare materiale informative și de comunicare privind activitățile proiectului.
  • Elaborarea de articole și publicarea acestora pe pagina web a organizației, pagina de Facebook și în Revista Managementul Deșeurilor.
  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu mass-media și organizațiile locale pentru a obține acoperire mediatică și sprijin pentru proiect.
  • Organizarea de evenimente publice, seminarii, training-uri sau campanii de conștientizare pentru a educa și mobiliza comunitatea locală.
  • Colectarea și analiza datelor legate de impactul și rezultatele proiectului în domeniul gestionării deșeurilor.

Cerințe faţă de candidat/candidată:

  • studii superioare în domeniul comunicare/jurnalism/protecția mediului, etc.
  • experienţă de lucru în ONG.
  • cunoașterea limbilor română și engleză la un nivel avansat.
  • abilități de comunicare în public, etc.
  • responsabilitate și punctualitate;
  • abilități de lucru independent și în echipă, într-un mediu dinamic și în termeni restrânși de timp.

Program de muncă: Flexibil (minim 4 ore/zi)

Persoanele interesate sunt încurajate să transmită prin email o scrisoare de motivare, explicând interesul manifestat față de poziția dată și o copie a CV-lui.

Dosarul se va expedia la adresa electronică: info@e-circular.org cu mențiunea „Asistent de proiect/Specialist comunicare”.

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Termenul limită de aplicare: 30.09.2023