LAOLALTĂ angajează Coordonator/ Coordonatoare de proiect - DVOR

AO „Laolalta” (LAOLALTĂ) este asociația obștească fondată în 2020 din membrii Inițiativei „Împreună Împotriva Covid-19”

Misiunea organizației este să contribuie la o societate implicată prin programe și proiecte care capacitează cetățenele și cetățenii în mobilizare comunitară, bună conlucrare cu autoritățile și responsabilizare reciprocă.

DVOR este proiectul LAOLALTĂ aflat la ediția 2. Viziunea proiectului: Membrii care trăiesc în comunități unite, simt apartenența la cartier său și au sentimentul de responsabilitate față de spațiul comun, implicându-se în dezvoltare comunității, colaborând cu autoritățile locale pentru responsabilizare reciprocă.

Perioada de angajare: 01/03/2023 - 31/05/2023, cu posibilitate de extindere

Program: part time, 50%

Responsabilități:

  •     Pregatirea și organizarea planurilor de activitate în cadrul proiectului și asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivului proiectului
  •     Administrarea bugetului proiectului în conformitate cu procedurile interne aplicabile și cu condițiile finanțatorului
  •     Stabilirea relațiilor de colaborare pe termen lung cu partenerii, beneficiarii și finanțatorii proiectului
  •     Elaborarea Planul de dezvoltare și promovare al proiectului, coordonarea și monitorizarea implementării acestuia
  •     Întocmirea rapoartelor de activitate

Competențe și calificări necesare:

  •     Cunoștințe în domeniul planificării urbane și/sau organizării comunitare
  •     Competențe și experiență în coordonare și management de proiecte
  •     Experiența de lucru cu donatori străini va constitui un avantaj
  •     Abilități excelente de interacțiune și comunicare
  •     Abilități de a lucra independent și în echipă
  •     Responsabilitate, corectitudine și punctualitate
  •     Abilități și experiență de utilizare a calculatorului (MS Word, Excel etc)
  •     Participarea anterioară în proiectul DVOR 1.0 sau într-un proiect asemănător va reprezenta un avantaj

Oferim:

  •       Program de lucru part time, regim flexibil
  •       Locul de muncă din oficiu situat în centrul orașului
  •       Salariu motivant, cuprins între 7.000 - 10.000 MDL pentru 50% implicare
  •       Un mediu prietenos de lucru, echitabil și non-discriminator de angajare
  •       Colaborarea cu o echipă multidisciplinară
  •       Activități de teambuilding

Dosarul de aplicare trebuie să conțină:

  •       CV-ul (de maxim două pagini) în format PDF
  •       Scrisoare de motivare (de maxim o pagină) în format PDF
  •       Numele la două persoane pentru recomandări

Dacă te regăsești în cele menționate mai sus transmite dosarul de aplicare până pe 21/02/2023, ora 18:00 pe adresa hr@laolalta.md cu titlul „Coordonator /Coordonatoare proiect - DVOR”

Vă așteptăm cu drag în Echipa LAOLALTĂ!

LAOLALTĂ își rezervă dreptul de a nu selecta, sau de a selecta unul sau mai mulți candidați în rezultatul acestui anunț de post vacant. De asemenea, LAOLALTĂ, își rezervă dreptul de a lua în considerare candidații/candidatele care aplică la acest post și pentru alte poziții similare în cadrul proiectelor LAOLALTĂ, la aceeași categorie și cu descrierea cerințelor față de post, experiență și cerințe educaționale similare.

Doar candidații/ele preselectaț/ei vor fi contactați/te.

Datele personale vor fi procesate de LAOLALTĂ doar pentru scopuri de angajare.

NB: Procesul de selectare se va desfășura în conformitate cu politica de resurse umane a LAOLALTĂ  fără a discrimina candidații pe criterii de naționalitate, rasă, etnie, religie sau credință, sex, vârstă, dizabilitate, orientare sexuală, orientare politică, statut social sau pe baza oricărui alt criteriu.