CIDSR este în căutarea unei companii IT, ori a unui specialist/ă IT

Centrul de Instruire în Domeniul Sănătății Reproductive (CIDSR), este în căutarea unei companii IT, ori a unui specialist/ă IT, care va fi  angajat/ă pentru a moderniza și a optimiza două site-uri web: www.cidsr.md și www.site.cidsr.md

Responsabilităţile principale:

  • Actualizarea sistemului site-ului (php, wordpress) și verificarea erorilor;
  • Verificarea pluginurilor, rectificarea erorilor, înlocuirea pluginurilor defecte (exemplu: plugin limbă);
  • Optimizarea performanței site-ului, eficientizarea procesului de încărcare a site-ului, inclusiv mărirea vitezei de încărcare a acestuia;
  • Actualizarea și reîmprospătarea designului site-ului.

Cerinţe faţă de companie, candidat/ă:

  • Experiență în programare și design site, minim 5 ani;
  • Prezentarea portofoliului cu lucrări relevante care demonstrează abilitățile necesare pentru dezvoltarea și actualizare site-ului;
  • Experiență în dezvoltarea de site-uri web pentru sectorul sănătății și ONG-uri din acest domeniu.

Propunere financiară:

Propunerea trebuie să includă următoarele:

  • Oferta (pentru site);
  • Perioada de implementare;
  • Buget: separat pentru lucrări tehnice (optimizare) și separat pentru design (modernizare), pentru fiecare dintre site-uri.

Data limită pentru depunere a aplicațiilor (cererilor) este 20 februarie 2023.

Companiile eligibile și candidații trebuie să transmită propunerea financiară printr-un e-mail la adresa: cidsr2012@gmail.com.