Asociația Investitorilor din România angajează manager proiecte

Asociația Investitorilor din România în Republica Moldova este o organizație nonprofit ce reunește unii dintre cei mai mari investitori din România, având ca scop crearea unui mediu de afaceri sustenabil și crearea unei conexiuni între mediul de afaceri din România și Republica Moldova, prin constituirea unei platforme de dialog între autorități și antreprenori.

Locul de muncă: Chișinău, str.Mihai Viteazul 4

Program: orar flexibil (20/40 ore pe săptămână)

Responsabilități:
• Coordoonarea și implementarea proiectelor derulate de Asociație;
• Pregatirea și organizarea planurilor de activitate în cadrul proiectelor și asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
• Administrarea bugetului proiectului în conformitate cu procedurile interne aplicabile și cu condițiile finanțatorului;
• Stabilirea relatiilor de colaborare pe termen lung cu partenerii, beneficiarii și finanțatorii proiectului;
• Elaborarea Planul de dezvoltare și promovare al Asociației, coordoonarea și monitorizarea implementării acestuia;
• Alte responsabilități relevante postului.
Cerințe față de candidat:
• Studii superioare;
• Competențe și experiență demonstrată în coordonare și management de proiecte;
• Nivel avansat de comunicare scrisă şi verbală în limba română (engleză);
• Abilități de analiză, comunicare eficientă, planificare şi organizare a timpului de lucru în echipă și individual, responsabilitate, corectitudine, punctualitate și flexibilitate;
• Utilizator Microsoft Office- Word, Excel, Power Point, Outlook, Google docs ș.a.

Dosarul candidatului va include:
• CV-ul candidatului/ei;
• Indicarea numelor și a informației de contact a două persoane de referință sau a doi angajatori precedenți.

Procesul de recrutare:Dosarele vor fi prezentate în format electronic la adresa de email office@air-rm.md cu mențiunea „Manager de proiect”.

Termen limită de depunere a dosarelor: 28 februarie 2023, ora 18.00.

Pentru interviu vor fi contactate prin email și telefonic doar persoanele selectate în baza dosarelor.