AO CASMED anunță concurs în vederea selectării unui asistent social/asistentă socială în or. Bălți

Regim de angajare: cu normă deplină

Durata angajării: 1 an cu posibila extindere a contractului de muncă

Cerințe pentru candidat:

  • Studii superioare în domeniul asistență socială/psihologie/pedagogie/sănătate;
  • Experiență de muncă în domeniul protecției persoanelor în etate;
  • Experiență de muncă în ONG constituie un avantaj;
  • Cunoașterea limbilor română și rusă (engleza – un avantaj);
  • Abilități de comunicare asertivă și prezentare a informațiilor;
  • Experiență și abilități de facilitare a training-urilor, seminarelor, meselor rotunde;
  • Disponibilitate de deplasare în teren pentru efectuarea vizitelor de monitorizare;
  • Abilități de organizare şi planificare;
  • Abilitate de lucru în echipă și independent;
  • Personalitate dinamică, comunicativă, organizată, analitică și activă;
  • Cunoașterea programelor Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), Internet;
  • Permis de conducere, categoria B (este un avantaj);

Responsabilități generale:

  • Aplicarea managementului de caz;
  • Elaborarea planurilor individuale de intervenție;
  • Elaborarea rapoartelor lunare și raportarea acțiunilor întreprinse;
  • Completarea instrumentelor de lucru și a dosarelor, conform cerințelor prestabilite;
  • Colaborarea cu alte structuri guvernamentale şi non-guvernamentale;
  • Organizarea instruirilor pentru lucrători sociali;
  • Elaborarea documentelor, studiilor de caz;

Beneficii:

  • Mediu de lucru atractiv și echipă tânără și dinamică;
  • Posibilitatea de implicare activă în proiectele sociale;
  • Posibilitatea de formare și instruire permanentă.

Termen limită pentru aplicare: Dosarele vor fi acceptate până la identificarea unei candidaturi potrivite. Revizuirea va avea loc 1 dată pe săptămână.

Candidații interesați pot trimite CV-ul, însoțit de scrisoarea de intenție la adresa de e-mail: casmed.md@gmail.com

Doar candidații selectați vor fi invitați la interviu