CCI a RM angajează specialist în domeniul promovării intereselor membrilor instituției

Camera de Comerţ şi Industrie a Republicii Moldova anunţă concurs pentru postul vacant de specialist în domeniul promovării intereselor membrilor.

Scopul general al funcției: asigurarea dialogului public-privat și promovarea intereselor membrilor CCI a RM.

Cerinţe faţă de candidat:

Studii: superioare cu specializare economică sau juridică

Experiență: 3 ani de activitate în domeniu

Responsabilități de bază:

  • Organizarea ședințelor Comitetelor Sectoriale de Antreprenoriat de pe lângă CCI;
  • Elaborarea avizelor la proiectele de documente de politici, acte normative propuse spre consultări publice;
  • Chestionarea mediului de afaceri, cu scopul identificării necesităților, barierelor și dificultăților cu care se confruntă acesta în desfășurarea activității antreprenoriale.

CV-ul urmează a fi expediat la adresa de email: diana.russu@chamber.md

Termenul limită de aplicare este 5 octombrie 2022.

Vor fi contactate doar persoanele care corespund criteriilor înaintate.