Institutul de Standardizare din Moldova angajează Manager sisteme integrate

Angajator: Institutul de Standardizare din Moldova

Adresa juridică, sediul: mun. Chișinău, str. E. Coca, 28

Subdiviziunea structurală: -

Funcția vacantă: Manager sisteme integrate

Perioada: Determinată (concediu de îngrijire a copilului)

Telefon de contact: 022-905-300

E-mail: info@standard.md sau ism.anticamera@gmail.com

Persoana de contact: Mihaela Verdeș, manager oficiu

Scopul funcției: Implementarea și mentenanța sistemelor de management în cadrul ISM.

Atribuțiile de funcție:

1)         Implementarea sistemelor de management

a)         Acordarea asistenței subdiviziunilor structurale ale ISM în procesul de elaborare, revizuire, modificare a informațiilor documentate;

b)         Prezentarea de propuneri privind oportunitatea implementării/integrării unor sisteme de management în activitatea ISM;

c)         Examinarea și avizarea informațiilor documentate, elaborate de subdiviziunile structurale ale ISM;

d)         Elaborarea informațiilor documentate cu caracter general;

e)         Monitorizarea și acordarea suportului necesar pentru implementarea informațiilor documentate în activitatea subdiviziunilor structurale ale ISM.

2)         Mentenanța sistemelor de management

a)         Supravegherea sistemelor de management în scopul menținerii acestora în conformitate cu cerințele standardelor de referință;

b)         Organizarea auditurilor periodice și analizarea, generalizarea și raportarea privind rezultatele acestora;

c)         Efectuarea controalelor financiare;

d)         Propunerea și/sau inițierea elaborării de noi informații documentate;

e)         Identificarea necesităților de instruire privind sistemele de management;

f)          Organizarea ședințelor managementului de cel mai înalt nivel, elaborarea rapoartelor informative și a rapoartelor ședințelor;

g)         Identificarea necesităților și organizarea sesiunilor de instruire a personalului.

Studii: superioare, de licență sau echivalente, în domeniul tehnic.

Experiență profesională: minimum 1 an în domeniul standardizării sau alte domenii relevante.

Cunoștințe: în sisteme de management (cel puțin în managementul calității), să cunoască regulile de standardizare și legislația în domeniul standardizării, limba de stat, rusă, engleză (minimum – A2), Microsoft Word, Microsoft Excel, PowerPoint, internet, etc.

Abilități: de analiză și sinteză a datelor, a fenomenelor și a proceselor, de soluționare a problemelor în domeniul de competentă, spirit de inițiativă, diplomație, creativitate, flexibilitate, disciplină, responsabilitate, tendință spre dezvoltare profesională continuă.

Candidații vor prezenta următoarele documente:

1)         cererea de participare la concurs;

2)         copia buletinului de identitate;

3)         copiile diplomelor de studii;

4)         CV.

Dosarele se vor prezenta la adresa juridică a ISM: mun. Chișinău, str. E. Coca, 28, anticamera sau prin e-mail.

Termenul limită de prezentare a dosarelor de participare la concurs: 23 septembrie 2022, ora 16.00.

Locul desfășurării interviului: mun. Chișinău, str. E. Coca, 28, sala de ședințe.

Mod de informare: prin e-mail; la adresa indicată în CV.

Date cu caracter personal: ISM va trata toate informațiile conținute în CV drept informații cu caracter personal. Candidatul va prezenta împreună cu CV-ul Acordul privind prelucrarea datelor cu caracter personal, care poate fi descărcată accesând standard.md, rubrica Despre ISM/Informații publice/ Date cu caracter personal, sau accesând link-ul: https://standard.md/?page id=4213

Articol adaugat de: Institutul de Standardizare din Moldova