Jurisconsult

Jurisconsult | Servicii de curierat

O companie prestatoare de servicii de curierat este în căutarea unui jurisconsult, care ar acorda asistență juridică companiei.

Atribuțiile postului:

  • consultanță juridică zilnică pentru managementul și angajații companiei
  • implicare în procesul de pregătire și/sau avizare a actelor companiei în coordonare cu departamentele companiei
  • elaborarea, ajustarea, adaptarea, consultarea, avizarea, ș.a. proceduri necesare pregătirii corespunzătoare a documentelor companiei (ordine interne, regulamente interne, contracte (excepție contracte individuale de muncă));
  • elaborarea, ajustarea, adaptarea, consultarea, avizarea, promovarea, ș.a.a procedurilor necesare pregătirii proiectelor de note informative, notificări, poziții, proiecte de legi, hotărâri de guvern, regulamente necesare optimizării proceselor aferente activității companiei
  • suport în obținerea documentației necesare desfășurării activității companiei (de ordinul Operator Date cu Caracter Personal, Agent Economic Autorizat, proceduri de export, etc.)
  • coordonarea proceselor aferente resurselor umane cu compania de HR externalizată
  • executarea altor dispoziții date de superiorul ierarhic în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal

Cerințe față de angajat:

  • studii superioare de specialitate
  • experiență profesională de minim 5 ani într-o funcție similară
  • cunoaștere temeinică a dreptului fiscal, vamal, administrativ și civil
  • bună cunoaștere a Codului Muncii al Republicii Moldova
  • nivel avansat al limbilor română și rusă
  • cunoștințe PC (Word, Excel, Outlook)

Beneficii pentru candidat:

  • dezvoltare personală și profesională
  • cursuri de perfecționare continuă
  • salarizare stabilă și competitivă (10000 lei net)
  • atmosferă pro-activă și pozitivă
  • oportunitatea lansării și implementării propriilor inițiative dedicate dezvoltării companiei

Program de muncă: Luni - Vineri, part-time (posibil la distanță)
Locație: sect. Ciocana, str. Industrială

Expediază-ne CV-ul la adresa hc@dad.md  (cu indicarea poziției vizate)

Articol adaugat de: DAD Human Capital