Termen extins: CJI angajează un coordonator / o coordonatoare de programe pentru administrarea proiectelor curente

Centrul pentru Jurnalism Independent (CJI), organizație neguvernamentală care sprijină jurnaliștii și organizațiile mass-media din R. Moldova, angajează un coordonator / o coordonatoare de programe pentru administrarea proiectelor curente.

Atribuții și responsabilități:

  • Coordonarea activităților din cadrul proiectelor implementate de CJI;
  • Planificarea, realizarea instruirilor;
  • Evaluarea activităților realizate;
  • Mediatizarea activităților de proiect prin intermediul comunicatelor și a rețelelor sociale;
  • Scrierea rapoartelor periodice pe activitățile desfășurate, inclusiv în limba engleză;
  • Colaborarea cu ceilalți angajați ai CJI la implementarea diverselor proiecte.

Criterii de selecţie:

  • Studii superioare;
  • Experiență în coordonarea proiectelor/activităților (pregătire-organizare-evaluare);
  • Abilități excelente de scriere și redactare a materialelor;
  • Cunoașterea calculatorului și a programelor de bază;
  • Abilități excelente de comunicare în limba română, engleză şi rusă.

Persoanele interesate vor trimite până pe 8 octombrie, ora 18:00, un Curriculum Vitae, o scrisoare de intenție și trei contacte de referință la adresa electronică: igrejdeanu@ijc.md.

Persoana de contact: Ina Grejdeanu, Directoare Dezvoltare Strategică.

Doar persoanele preselectate vor fi contactate pentru interviu.

În procesul de recrutare, CJI nu discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social, etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidatului/candidatei. CJI oferă șanse egale de angajare tuturor, toate dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea deplinei confidențialități.