Centrul Metodic pentru ÎnvățămÎînt, angajează pentru postul vacant:

Metodist principal

Responsabilități:

  • - coordonează activitatea metodică a instituțiilor de învățământ profesional tehnic cu profil agroalimentar din subordinea Ministerului Agriculturii și Industriei Alimentare;
  • - asigură suport metodic grupurilor de lucru din cadrul instituțiilor de învățământ la elaborarea Planurilor de învățământ, curricula,
  • - analizează activitatea și asigurarea metodică a specialităților cu profil agroalimentar;
  • - monitorizează formarea continuă a cadrelor didactice din cadrul instituțiilor de învățământ profesional tehnic din subordinea Ministerului Agriculturii și Industriei Alimentare;
  • - organizează și dirijează, precum și participă la pregătirea materialelor pentru întruniri metodice, seminare, conferințe, concursuri pentru profesori și elevi;
  • - întocmește rapoarte, în care se consemnează constatări, recomandări propuneri de îmbunătățire a activități metodice din cadrul instituțiilor de învățământ profesional tehnic postsecundar din subordinea Ministerului Agriculturii și Industriei Alimentare.

Cerințe:

- studii superioare de licență în domeniile: științe agricole, tehnologii de fabricare și prelucrare, științe ale educației sau alte domenii relevante;

  • - experiență pedagogică;

- cunoașterea limbii române, engleză (ar fi un beneficiu);

- operare (Word, Excel, PPT, instrumente Web).

Beneficii:

- contract individual de muncă pe termen nedeterminat

Contacte:

Cei interesați sunt rugați sa transmită CV la adresa de email: inagriza@gmail.com sau sa apeleze tel.022 229906; mob.069684911

Author: centrul metodic

Contribuie la continuarea proiectului CIVIC.MD. Devino susținător, donează aici.

Become a Patron!

Descopera ONG

Descopera Finanțatori

Active în ultima săptămănă