Asociația Obștească ”Nord Press Club” angajează persoană pentru funcția vacantă de editor pentru materiale în limba rusă

CADRUL GENERAL

Serviciile vor fi prestate în cadrul proiectului  „Madia pentru Transparență” contract nr. SMD70021GR3054 din 01 iulie 2021, finanțat din resursele acordate de Ambasada SUA.

DESCRIEREA SARCINILOR

Responsabilitățile angajatului vor fi următoarele:

  • Selectarea materialelor pentu a fi date pe post;
  • Scrierea materialelor pentru buletinul de știri în limba rusă;
  • Traducerea materialelor în limba rusă;
  • Editarea/redactarea știrilor scrise de echipa de jurnaliști.

CERINȚE FAȚĂ DE EXPERT

  • Cunoaşterea perfectă a limbii ruse;
  • Excelente abilități de comunicare orală și scrisă;
  • Capacitatea de a face faţă stresului și rapiditatea de a lua decizii sub presiune;
  • Studenți sau absolvenţi de studii superioare;
  • Participarea la ședințele săptămânale a echipei și în procesul de organizare a acestora;
  • Experienta în mass-media nu este obligatorie, dar constituie un MARE avantaj.

CRITERII DE SELECȚIE

  • Îndeplinirea cerințelor specificate în Termenii de referință ai concursului de selectare a candidatului/ candidatei;
  • Disponibilitate de realizare a activităților în conformitate cu perioada de timp prevăzută în Termenii de Referință;

CONȚINUTUL DOSARULUI DE APLICARE

  • CV-ul expertului

Procesul de selectare a candidaților/ candidatelor va avea loc în două etape:

  1. Evaluarea CV-ului;
  2. Interviu cu candidații/ candidatele care au trecut prima etapă.

Durata contractului: 22 luni.

Locația: proiectul să desfășoară în municipiul Bălți.

Dosarele vor fi prezentate la adresa de e-mail: nordpressclub@gmail.com

Termenul limită de aplicare: 05 august 2021

Titlul mesajului: Concurs de angajare pentru funcția de editor RU

Pentru informații suplimentare, Vă rugăm să ne contactați la numărul de telefon 068303090 / 060229996 sau la adresa de e-mail: nordpressclub@gmail.com

Author: Constantin Curca

Contribuie la continuarea proiectului CIVIC.MD. Devino susținător, donează aici.

Become a Patron!

Descopera ONG

Descopera Finanțatori

Active în ultima săptămănă