Redacția ZdG angajează editor imagine

Distribuie prietenilor:

Ziarul de Gardă invită la muncă o persoană căreia îi place să editeze și să monteze imaginile video

Cerințe față de candidat:

Experiența profesională:  Experiență de lucru într-o poziţie similară de cel puțin doi ani

Cunoștințe/abilități:

– Abilități de înregistrare, copiere și editare a materialelor audio/video;

– Capacități de editare a imaginilor pentru reportajele Ziarului de Gardă și Reporter de Gardă (investigații, proiecte multimedia, spoturi, video sociale, voxuri și altele);

– Iscusință de compunere a efectelor speciale de montaj;

– Cunoașterea unuia sau mai multor programe de editare video: Adobe Premiere Pro, Final Cut etc și foto (Photoshop)

– abilitatea de a filma (cu DSLR) constituie un avantaj

– cunoașterea programului After Effects (design, video editing) - constituie un avantaj

Personalitate: Căutăm o persoană care înțelege și acceptă stilul produselor ZdG, este responsabilă, creativă, empatică și capabilă să muncească în echipă.

Responsabilităţi:

- Editarea materialelor audio-video (emisiuni/videoclipuri) în termenii stabiliți;

       Redacția asigură:

  • un loc de muncă dotat cu echipamentele și materialele necesare
  • un salariu motivant, contract de muncă, achitarea taxelor obligatorii
  • respectarea libertăților și drepturilor
  • un climat redacțional binevoitor
  • condiții de creștere profesională
  • promovarea la cursuri de specialitate și perfecționare profesională în domeniu
  • motivare și susținere din partea unei echipe notorii și premiate

 Persoanele interesate trebuie să prezinte dosarul de angajare compus din:

  • ·     CV-ul actualizat (cu indicarea a doua persoane de referință);
  • ·     Un mesaj scurt în care explică interesul pentru această poziție;
  • ·     Un portofoliu personal cu produse video editate/montate anterior (ar constitui un avantaj).
  •       Solicitarea salarială (salariul net lunar)

Dosarul de angajare va fi expediat prin e-mail la adresa  angajare.zdg@gmail.com cu titlul: ”editor imagine  ”.

Concursul este deschis pînă la identificarea persoanei potrivite pentru această poziție.

Notă:

În procesul de selecție, ZdG nu discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social, etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidaților. ZDG oferă șanse egale tuturor, dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea deplinei confidențialități.

Prin expedierea CV-ului și a altor documente la adresa de e-mail sus menționat candidatul/candidata consimte implicit la recepționarea și prelucrarea datelor personale conținute în CV și în celelalte documente exclusiv în scopul analizării calificării candidatului pentru postul vacant, precum și la păstrarea unor asemenea date în dosarele noastre pentru ocazii de angajare viitoare. Candidatul își poate revoca consimțământul în orice moment prin expedierea unei notificări la adresa de e-mail menționată mai sus. Vă rugăm să nu includeți categorii speciale de date personale, a căror prelucrare ar necesita alte măsuri de securitate și în conformitate cu legislația în vigoare consimțământul scris sau cu semnătură electronică al subiectului acestora.

Articolele publicate din 1 iunie 2020 nu au fost supuse verificarilor

logoStarNet

Hostingul si serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet

Logati-va cu una din retelele sociale pentru a crea un cont nou. Puteti modifica datele de acces si alege o parola dupa crearea contului.