Ofertă de angajare pentru contabili cu experiență în domeniul ONG-urilor

Distribuie prietenilor:

Asociația obștească gyneco.md a fost fondată în anul 2020 cu scopul de a contribui la o educație reproductivă și sexuală responsabilă a societății. În primele 7 luni de activitate, platforma a acumulat peste 17.000 urmăritori pe Instagram și investește, la moment, în creșterea echipei.

Suntem în căutarea unui contabil, pentru poziție part-time și program de lucru flexibil. Căutăm targhetat o persoană cu experiență în domeniul contabilității pentru ONG-uri, dar și care va împărtăși dorința noastră de a facilita și contribui la procesul de informare și educație reproductivă și sexuală a societății.

Cerințe:

  • Studii economice superioare
  • Experiență în domeniul contabilității minim 3 ani
  • Cunoașterea actelor normative și a legislației în domeniul organizațiilor necomerciale, care au impact asupra evidenței contabile a acestor instituții
  • Cunoașterea limbii române, cunoașterea limbilor ruse și engleze la nivel mediu
  • Cunoștințe temeinice de operare cu PC și cu softurile specializate de evidență contabilă

Abilități:

  • Bune abilități de analiză, sinteză și evaluare
  • Bune abilități de comunicare, capacitate de a lucra în echipă și spirit inovator

Responsabilități:

  • Organizează și duce evidența contabilă
  • Realizează rapoartele financiare de organizație, la frecvența solicitată de lege
  • Realizează rapoartele financiare de proiecte
  • Propune metode inovatoare de optimizare, cu privire la sistemul de finanțare

Căutăm o persoană care numaidecât se va încadra în echipa noastră și va contribui și la dezvoltarea organizației. Aplicațiile nu au un deadline, dar căutările se vor încheia în momentul în care vom identifica persoana potrivită pentru poziție.

Dacă ești interesat(ă), te rugăm să ne expediezi CV-ul tău și un scurt text de motivație de aplicare la adresa de email: [email protected]ail.com

Alte articole:

Articolele publicate din 1 iunie 2020 nu au fost supuse verificarilor

logoStarNet

Hostingul si serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet

Logati-va cu una din retelele sociale pentru a crea un cont nou. Puteti modifica datele de acces si alege o parola dupa crearea contului.