SCOUTII DE LA CAHUL AU SARBATORIT 100 ANI AI SCOUTISMULUI MONDIAL


Pe 14 octombrie 2007, cu incepere de la orele 11.00, in Piata Horelor din or. Cahul s-a desfasurat intilnirea de toamna a scoutilor din raionul Cahul cu genericul "Provocarea 100".

Evenimentul a fost organizat de Asociatia Nationala a Scoutilor din Moldova, filiala Cahul si este dedicat jubileului de 100 ani ai scoutismului mondial. Obiectivele acestei activitati au fost dezvoltarea culturii generale a copiilor si tinerilor, dezvoltarea spiritului de observatie si sensibilizarea opiniei publice privind activitatea scoutilor. Pentru dezvoltarea spiritului de cercetas a fost organizat un joc cognitiv-intercativ, care a inclus participantii intr-un proces de studiere si cunoastere a istoriei si personalitatilor orasului Cahul.

Grupurile de scouti din apropierea orasului Cahul au participat la un mars-maraton, deplasindu-se pe jos pina la locul de intilnire al scoutilor. La eveniment au participat scoutii din grupurile existente in raion, cit si copii, care doresc sa devina scouti.

N. Dobinda, comisar ANSM, filiala Cahul

 




NEWSLETTER

Vă rugăm să activați javascript în browser-ul dvs. pentru a putea trimite acest formular

PORTALUL INFORMATIONAL CIVIC.MD

Administratorii portalului nu poartă răspundere pentru conţinutul postărilor şi materialelor plasate de utilizatorii site-ului. Toate anunțurile și articolele sunt adăugate de către membrii comunității. Dacă aveți îngrijorări sau dubii față de un material apărut pe site expediați-ne un mesaj la support@portal.civic.md.

Administrația portalului va șterge orice material care instigă la ură sau violență.
Utilizaţi informaţia din acest site pe propriul risc!

Autentificare/Creare cont

Folosiți câmpurile de mai jos pentru a vă loga într-un cont existent.

Folosiți butoanele sociale pentru a vă loga într-un cont existent sau pentru a deschide un cont nou. Pentru a crea un cont nou fără rețele sociale, folosiți butonul de mai jos.

Înregistrează-te

Am uitat Login-ul | Am uitat parola