A.O. „The Moldova Project” angajează medic generalist

angajăm 1

A.O. „The Moldova Project” anunță concurs pentru suplinirea postului vacant de medic generalist în cadrul echipelor mobile, ce oferă servicii de sprijin refugiaților din Ucraina și familiilor social-vulnerabile din Republica Moldova.

Pentru mai multe informații despre activitatea noastră accesați:

Perioada de angajare: 6 luni

Poziţie: part-time

Locul de muncă: deplasări din Chișinău în mai multe localități din țară

Termenul limită pentru aplicare: 20 august 2023

Responsabilități:

  • Participă la procesul de planificare, monitorizare şi evaluare a Programului de Sănătate;
  • Informează beneficiarii cu privire la disponibilitatea serviciilor de sănătate;
  • Oferă consultații/asistență medicală beneficiarilor;
  • Indică și facilitează accesul la medicamentele necesare;
  • Coordonează tratamentul, perioada de recuperare;
  • Stabilește parteneriate cu companii private și de stat de sănătate în vederea direcționării beneficiarilor;
  • Duce evidența pacienților și raportează activitatea.

Cerinţe faţă de candidat/-ă:

  • Studii superioare în medicină (terapeut, pediatru, medic generalist)
  • Experienţă (cel puțin rezidentura)
  • Competențe de comunicare scrisă şi verbală în limba română și rusă

Abilităţi şi aptitudini:

  • Punctualitate, responsabilitate, toleranță, empatie;
  • Abilități de a lucra eficient în echipă;
  • Rezistență la stres;
  • Cunoașterea programelor Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), Internet.

Oferim:

  • posibilitatea de a lucra cu copiii din satele Republicii Moldova, implicit cu refugiații din Ucraina; de a dezvolta noi abilități profesionale
  • un mediu dinamic și prietenos
  • salariu motivant
  • participarea la cursuri de perfecționare profesională
  • oportunitatea de afirmare, implementarea propriilor idei

Selecția candidatului:

CV-ul şi scrisoarea de motivare se vor expedia prin e-mail la adresa: office@themoldovaproject.org, până la data de 20 august 2023

Titlul mesajului trebuie să conțină numele/prenumele candidatului și funcția pentru care aplică. Doar candidații selectați vor fi invitați la interviu.