Concurs de angajare pentru poziția: facilitator de dezvoltare comunitară

Deveniți promotorul îmbătrânirii active si sănătoase! Căutăm Facilitator comunitar

AO “CASMED”, o organizație dedicată îmbunătățirii calității vieții seniorilor, caută Facilitator comunitar pasionat/ă de dezvoltarea comunității și doritor/oare să contribuie la crearea unui mediu mai bun pentru persoanele în etate.

Descrierea jobului:

Ca Facilitator comunitar, vei fi responsabil de:

  • Identificarea nevoilor specifice ale comunității de seniori;
  • Proiectarea și implementarea de activități și programe diverse, precum ateliere, cursuri, evenimente sociale și culturale, care să promoveze un stil de viață activ și sănătos;
  • Elaborarea de materiale informative și educaționale adaptate la diferite grupuri de vârstă și niveluri de cunoștințe.
  • Colaborarea cu instituții publice, organizații non-guvernamentale și alte entități relevante pentru a crea și implementa inițiative comune;
  • Identificarea și implicarea liderilor comunitari și a voluntarilor în activitățile organizației;
  • Facilitarea formării de grupuri de inițiativă și susținerea acestora în dezvoltarea de inițiative proprii;
  • Colectarea și analiza datelor privind impactul activităților implementate;
  • Elaborarea de rapoarte periodice privind progresul activităților și atingerea obiectivelor.

Profilul candidatului ideal:

  • Persoană cu studii superioare în domeniul socio-uman sau experiență relevantă;
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare;
  • Pasionat/ă de lucrul cu oamenii și de dezvoltarea comunității;
  • Capacitate de a lucra independent și în echipă;
  • Cunoștințe de planificare și management de proiect;
  • Permis de conducere categoria B constituie un avantaj.

Oferim:

  • Un mediu de lucru dinamic și orientat spre rezultate;
  • Oportunități de dezvoltare profesională continuă;
  • Șansa de a face parte dintr-o echipă dedicată și de a contribui la o cauză nobilă.

Dacă te regăsești în acest profil, te invităm să ne trimiți CV-ul tău și o scrisoare de intenție până la data de 25 octombrie, la adresa de email: casmed.md@gmail.com, cu mențiunea Facilitator comunitar.

Alătură-te nouă și hai să schimbăm în bine comunitatea noastră!