Asociația Împotriva Violenței în Familie „Casa Mărioarei” angajează manager/ă financiar/ă

AO Casa Marioarei, o organizație nonguvernamentală din Republica Moldova, cu peste 20 de ani de experiență în protejarea drepturilor femeilor și copiilor victime ale violenței domestice și de gen, caută un/o Manager/ă Financiar/ă să se alăture echipei noastre dinamice.

Responsabilități:

  • Management financiar complet: Supravegherea tuturor activităților financiare, inclusiv bugetare, prognoză financiară și monitorizarea fluxurilor de numerar.
  • Conformitate financiară: Asigurarea respectării reglementărilor legale și standardelor contabile.
  • Politici și proceduri: Crearea și implementarea politicilor și procedurilor financiare care să susțină obiectivele organizației.
  • Planificare și bugetare: Elaborarea bugetelor anuale și planificarea financiară pe termen lung; colaborare cu coordonatorii de proiecte pentru o planificare financiară eficientă.
  • Raportare financiară: Pregătirea și prezentarea rapoartelor financiare periodice (lunare, trimestriale, anuale) pentru conducere și finanțatori.
  • Precizia și integritatea datelor financiare: Analiza performanței financiare și asigurarea conformității cu mecanismele de control intern.
  • Supervizarea activităților contabile: Asigurarea corectitudinii înregistrărilor contabile și supravegherea proceselor de închidere a lunii și anului fiscal.
  • Coordonarea echipei financiare.

Cerințe:

  • Studii superioare în economie, contabilitate sau finanțe.
  • Minim 3 ani de experiență profesională în domeniul financiar.
  • Abilități excelente de utilizare a pachetului Microsoft Office, în special Excel.
  • Cunoștințe de utilizare a software-ului contabil 1C.
  • Atenție la detalii și abilități analitice dezvoltate.
  • Capacitatea de a lucra eficient atât independent, cât și în echipă.
  • Integritate și etică profesională.
  • Cunoașterea avansată a limbii române și a limbii engleze.

Ce oferim:

  • Contract individual de muncă pe durată determinată, cu posibilitate de prelungire.
  • Program de lucru part-time, cu flexibilitate în orar.
  • Oportunități de dezvoltare profesională continuă.

Data de începere:

Septembrie 2024.

Procedura de aplicare:

Pentru a aplica la poziția de Manager Financiar în cadrul AO Casa Marioarei, te rugăm să trimiți dosarul de aplicare până la data de 12.09.2024, la adresa de e-mail echipacasamarioarei@gmail.com, cu subiectul „Concurs Manager Financiar.”

Dosarul trebuie să includă:

  • CV actualizat, detaliind experiența, educația și competențele relevante pentru această poziție, în română sau engleză.
  • Două referințe: numele și contactele a două persoane care te pot recomanda și pot oferi referințe despre experiența și aptitudinile tale în domeniul financiar sau în mediul profesional relevant.
  • Declarație pe propria răspundere că nu ai fost condamnat/ă pentru comportament incompatibil cu prestarea serviciilor pentru copii și că nu ai fost supus/ă unor măsuri de investigație pentru acțiuni criminale.

Doar candidații selectați vor fi contactați pentru interviu.

Alătură-te echipei noastre!