Angajăm Specialist în Digital Marketing

Asociația Companiilor de Creație COR este în căutarea unui mentor în Digital Marketing pentru programul de Certificate de Carieră Google, realizat în parteneriat cu inițiativa Work in Tech și susținută de Google.org și platforma educațională Coursera.

Durată: 4 luni (septembrie - decembrie), 5-6 h per săptămână

Responsabilități:

  • Respectarea structurii cursului Google Digital Marketing & E-Commerce.
  • Explicare conceptelor complexe de marketing și e-commerge într-un mod accesibil.
  • Asigurarea mentoratului necesar pentru studenți.
  • Utilizarea instrumentelor de marketing.

Cerințe:

  • Studii superioare în Marketing, Comunicare, Economie sau Business.
  • Experiență semnificativă în marketing digital, e-commerce sau în alt domeniu similar.
  • Experiență didactică, de mentorat sau instruire reprezintă un avantaj.
  • Cunoștințe avansate de marketing digital, inclusiv SEO, SEM, Social Media Marketing, Email marketing și Marketing Analytics.
  • Experiență cu platforme de e-commerce (precum Shopify, WooCommerce) și instrumente de marketing (Google Analytics, CRM-uri, platforme de email marketing)
  • Abilități în crearea, lansarea și gestionarea campaniilor de marketing digital și e-commerce.
  • Abilități excelente de comunicare și prezentare.
  • Fluență în limbile română și engleză, atât în scris, cât și verbal. Limba rusă este un avantaj.

Beneficii:

  • Remunerarea financiară avantajoasă.
  • Acces gratuit la resurse informaționale relevante.
  • Program de activitate part-time.
  • Impact direct asupra viitorilor profesioniști.
  • Recunoaștere în comunitate.

Cum aplici?

Expediază CV-ul tău la adresă de e-mail coursera@cor.md până la 29.08.2024.

Așteptăm cu nerăbdare să te alături echipei noastre!