Compania Date Inteligente SRL angajează Director Teren în Chișinău

Anunț de Angajare:

Director Teren

Descrierea Companiei. iData (Date Inteligente SRL) este o companie de top în domeniul cercetării sociologice din Republica Moldova. Cu o experiență vastă în colectarea și analiza datelor, iData furnizează soluții de cercetare adaptate nevoilor clienților, utilizând metode moderne și eficiente.

Descrierea Postului:

Titlu Post: Director Teren (Director Colectări de Date)

Locație: Chișinău, Republica Moldova

Tip: Full-time

Responsabilitate de bază: Gestionarea echipei de manageri de teren, care, împreună cu Directorul de Teren vor:

  • Coordona și superviza echipele de colectare a datelor (CATI, CAPI, CAWI)
  • Planifica, organiza și monitoriza activitățile de teren pentru a asigura colectarea datelor de calitate în termenele stabilite
  • Recruta, instrui și evalua performanța operatorilor de interviu
  • Asigura respectarea metodologiei și a standardelor de calitate în colectarea datelor
  • Colabora cu departamentele de cercetare pentru a asigura integrarea datelor colectate în analizele finale
  • Elabora rapoartelor de activitate și prezenta rezultatele lucrului de teren managementului companiei

Cerințe

  • Experiență relevantă de minim 3 ani în coordonarea echipelor de minim 5 persoane
  • Studii superioare în domeniul sociologiei, statisticii, economiei sau alte domenii relevante – vor constitui un avantaj
  • Abilități excelente de organizare și gestionare a echipelor
  • Cunoașterea limbilor română și rusă la nivel avansat
  • Abilități de comunicare și prezentare eficiente
  • Capacitate de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită

Beneficii

  • Salariu competitiv, achitat la timp, angajare oficială cu achitarea tuturor contribuțiilor sociale și medicale.
  • Bonusuri de performanță
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră
  • Mediul de lucru dinamic și profesionist
  • Posibilitatea de a lucra într-o echipă tânără și motivată

Aplicare

Dacă ești interesat(ă) de această poziție și consideri că ai abilitățile și experiența necesară pentru a contribui la succesul iData, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău actualizat și o scrisoare de intenție la adresa de email: contact@idata.md.

Termen limită pentru aplicare: 15 august 2024 17:00. Menționăm că iData poate contacta și invita la interviu potențialii candidați până la expirarea acestui termen. De asemenea, iData își rezervă și dreptul de a selecta un candidat pentru funcția dată mai devreme de 15 august 2024.