Anunț de angajare pentru magaziner cu atributii de expeditor

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova este o organizație non-guvernamentală, non-profit, apolitică și funcționează în baza Convențiilor de la Geneva din 1949, Decretul Președintelui Republicii Moldova Nr. 234/1992 din 01.12.1992, legea nr. 139 din 10.05.2001 privind Societatea de Cruce Roșie din Moldova și a Statutului Crucii Roșii și Statutul Mișcării Internaționale de Cruce Roșie și Semiluna Roșie.

Actualmente SCRM se află într-o perioadă de dezvoltare intensă și, datorită partenerilor Societății, suntem implicați în mai multe proiecte umanitare, întru implementarea cărora suntem în căutare de noi angajați.

Poziția este responsabilă: să execute sarcinile de livrare (la necesitate), depozitare și să mențină în permanență înregistrări și controale exacte ale stocurilor; furnizează rapoarte săptămânale și lunare privind stocurile managerului de depozit (persoana responsabilă pe logistică) și consiliere cu privire la problemele de depozitare, care face parte din activitatea de logistică.

Atribuțiile specifice funcției:

  • Asigurarea mișcării stocurilor după necesitate;
  • Verificarea calitativă și cantitativă a bunurilor/serviciilor recepționate;
  • Efectuarea sarcinilor de verificare, înregistrare si depozitare, precum si pregătirea bunurilor ce urmează a fi expediate, conform standardelor si procedurilor SCRM, pentru a asigura receptionarea si expedierea corectă a bunurilor;
  • Asigurarea folosirii, depozitarii si întreținerii corespunzătoare a echipamentelor si instrumentelor furnizate;
  • Încărcarea și descărcarea mărfurilor folosind stivuitorul, hamalii ș.a. cu coordonarea prealabilă a persoanei responsabile pe logistică;
  • Deplasarea în scop de serviu cu autoturismul în raza orașului Chișinău și pe teritoriul Republicii Moldova;
  • Primirea/transportarea/livrarea de pachete (donații) și alte obiecte în cadrul Societății sau în afara acesteia, către personae fizice și juridice;
  • Evidența consumului de carburant;
  • Completarea foii de parcurs;
  • Prezentarea rapoartelor solicitate, coordonate în prealabil cu persoane cu funcții de răspundere.

Cerințe față de candidat:

- studii – cel puțin medii profesionale;

- experiența în cadrul ONG va constitui avantaj;

- experiență în domeniul depozitării – minim 2 ani;

- permis de conducere cat. B, (experiență minim 3 ani în domeniu), categoria C, D va constitui un avantaj;

-certificat de competență;

-cunoașterea PC la nivel de utilizator, cunoștințe în programul 1C sau alte softuri de evidență va constitui un avantaj;

-permis de conducere valabil cu certificare pentru operarea stivuitorului – va constitui un avantaj;

Ce oferim:

  • Salariul motivant, achitat la timp;
  • Experiență internațională într-o echipă de profesioniști;
  • Condiții favorabile de lucru;
  • Accesorii de vestimentație corporativă.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze până pe data de 30.06.2024 CV-urile la hr.office@redcross.md cu indicarea în tema e-mail-ului funcția pentru care optați “Magaziner & expeditor”.