Asociația Împotriva Violenței „Casa Mărioarei” angajează specialist logistică part-time

Asociația Împotriva Violenței „Casa Mărioarei” angajează  specialist logistică part-time

Casa Marioarei este o organizație non-guvernamentală dedicată prevenirii și combaterii violenței domestice. Misiunea noastră este să oferim sprijin, adăpost și resurse necesare victimelor violenței în familie pentru a le ajuta să-și reconstruiască viața.

Descrierea Postului

Căutăm un Specialist Logistică part-time pentru a se alătura echipei noastre în perioada iunie - decembrie 2024. Persoana selectată va facilita organizarea activităților din cadrul proiectelor noastre, se va ocupa de achiziționarea materialelor necesare, va sprijini organizarea sesiunilor de instruire și va îndeplini alte sarcini administrative necesare.

Responsabilități

  • Organizarea și coordonarea logisticii pentru activitățile și evenimentele din cadrul proiectelor.
  • Gestionarea achizițiilor de materiale și echipamente necesare pentru desfășurarea proiectelor.
  • Facilitarea organizării sesiunilor de instruire, inclusiv rezervarea locațiilor și asigurarea materialelor de instruire.
  • Menținerea unei evidențe clare și actualizate a stocurilor și a inventarului.
  • Colaborarea cu echipa de proiect pentru a asigura o bună desfășurare a activităților planificate.
  • Îndeplinirea altor sarcini administrative necesare pentru buna desfășurare a proiectelor.

Cerințe

  • Experiență anterioară în logistică, coordonare de evenimente sau management de proiect.
  • Abilități excelente de organizare și gestionare a timpului.
  • Capacitatea de a lucra independent și de a lua decizii rapide și eficiente.
  • Abilități bune de comunicare și relaționare interpersonală.
  • Cunoașterea limbii române la nivel avansat; cunoașterea unei alte limbi constituie un avantaj.
  • Disponibilitate de a lucra part-time, conform unui program flexibil.

Beneficii

  • Oportunitatea de a contribui la o cauză nobilă și de a face o diferență în viața persoanelor afectate de violența domestică.
  •  Mediu de lucru dinamic și colaborativ.
  • Posibilitatea de a dobândi experiență în domeniul logistic și al managementului de proiecte.

Cum să aplicați

📧 Cei interesați sunt rugați să trimită un CV actualizat și o scrisoare de intenție la adresa de email echipa.casamarioarei@gmail.com până la data de 30 mai 2024.

Pentru mai multe informații

📞 Pentru întrebări suplimentare sau clarificări, vă rugăm să ne contactați la numărul de telefon 069333260.