Trainer Front-End Development

  • Descriere

    Front-End Developer este curs de 100 de ore al proiectului Orange Digital Center care oferă posibilitatea beneficiarilor săi de a învăța o profesie nouă într-un domeniul al viitorului, bine remunerată și cu o ofertă mare de angajare în Republica Moldova.

    Detalii despre Orange Digital Center: https://digitalcenter.orange.md/

    Acest curs este creat de către Dreamups, sub umbrela brandului Orange Digital Center. Detalii despre Dreamups: https://dreamups.com/

    Scop

    Cursul Front-End Developer va avea o durată de aproximativ 100 ore și va oferi posibilitatea tuturor participanților de a se familiariza cu instrumentele de dezvoltare web, învățând să dezvolte pagini web prin intermediul instrumentelor de marcare și dezvoltare HTML, CSS și JavaScript.

    Timeline:

    • Desfășurarea cursului Front-End Developer - 3 Iunie - 30 Septembrie

    Responsabilitățile candidaților/candidatelor

    • Ajustarea curriculei existente, care va include o detaliere a modulelor/capitolelor și subcapitolelor;
    • Prezentarea livrabilelor către Dreamups pentru aprobare;
    • Pregătirea suportului informațional pentru fiecare sesiune/lecție a cursului;
    • Elaborarea și dezvoltarea unei agende de curs, care va conține:
    • Plan de livrare a cursului;
    • Plan de agendă pentru timeline-ul cursului;
    • Durata și numărul lecțiilor săptămânale;
    • Organizarea și desfășurarea lecțiilor într-un format individual în conformitate cu curriculumul elaborat de candidat.

    Cunoștințe și experiență:

    • Experiență demonstrată în domeniu Web drept FullStack Developer.
    • Cunoașterea tehnologiilor și instrumentelor Web pentru RoadMap Developer 2023 - 2024.
    • Experienţă predare cursuri;
    • Abilități bune de comunicare;
    • Cunoașterea limbii Română;
    • Calități personale: organizare și inițiativă, flexibilitate, autocontrol, creativitate, capacitatea de a păstra atenția interlocutorului, discursul competent, capacitatea de a se exprima în mod clar și de a transmite cunoştinţe teoretice și practice.

            Ce oferim?

  • Program de lucru part-time; (posibilitatea de a avea orar flexibil și volum de lucru adaptat în funcție de disponibilitate);
  • Ofertă comercială după interviu și prezentarea proiectului;
  • Asistent/asistentă Front-end developer, care va ajuta în verificarea lucrului practic al beneficiarilor cursului în cadrul orelor, cât și alte sarcini legate de asigurarea bunei comunicări cu toți beneficiarii cursului;
  • Contract de prestare servicii pe perioada desfășurării proiectului.

Trimite-ne CV-ul și o scrisoare de motivare la adresa de email hello@dreamups.md până pe 12 mai.