Manager Proiecte la Centrul de Consultanță în Afaceri NGO

Oportunitate de Angajare: Manager Proiecte

Suntem în căutarea unei persoane dinamice și motivate de a se alătura echipei noastre în calitate de Manager Proiecte la Centrul de Consultanță în Afaceri NGO (CCA), unul din liderii pieței de consultanță din Republica Moldova. CCA este o organizație care activează mai mult de 24 ani în domeniile: dezvoltarea economică locală, antreprenoriat și dezvoltarea afacerilor, acces la finanțare și management de proiecte.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare în business și administrarea afacerilor, management de proiect, sau alte domenii economice relevante, studii de Master în aceste domenii reprezintă un avantaj;
  • Experiență minimă de 3 ani în management de proiect, experiența în gestiunea proiectelor de consultanță reprezintă un avantaj;
  • Experiență de lucru în proiecte complexe, cu un număr mare de beneficiari, și diverse categorii de stakeholderi;
  • Experiență în comunicarea cu donatorii și realizarea rapoartelor de proiect;
  • Experiență în managementul achizițiilor;
  • Experiență în managementul granturilor;
  • Experiență în scriere de proiecte este un avantaj;
  • Limbile engleză, română și rusă la perfecție (scris și vorbit);
  • Cunoștințe de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet).

Responsabilități:

  • Gestiunea proiectelor de consultanță în domeniul antreprenoriatului și dezvoltării economice locale;
  • Dezvoltarea și implementarea planului de lucru pe proiect;
  • Coordonarea activităților de proiect și a echipelor de proiect;
  • Formarea și gestiunea bugetului de proiect;
  • Gestiunea proceselor de achiziție legate de beneficiarii proiectului;
  • Coordonarea și monitoring-ul granturilor acordate beneficiarilor în cadrul proiectelor;
  • Gestiunea activităților de instruire și mentorat în cadrul proiectului și comunicarea cu beneficiarii;
  • Elaborarea rapoartelor de proiect și comunicarea cu donatorii.

Capacități:

  • Abilități excelente de leadership, organizare și luare a deciziilor;
  • Capacitate de a fi proactiv și de a avea inițiativă;
  • Capacitate de a gestiona simultan mai multe sarcini;
  • Responsabilitate și angajament față de obiectivele proiectului;
  • Spirit de echipă și capacitate de a lucra eficient într-un mediu colaborativ.

Oferim:

  • Salariu atractiv și bonus anual;
  • Experiență în proiecte cu donatorii, inclusiv proiecte internaționale;
  • Participări la training-uri și conferințe specializate;
  • Team building-uri oferite de către organizație;
  • Pachet gratuit de comunicare, inclusiv telefon mobil;
  • Program de muncă – deplin, până pe 31.12.2024, cu posibilitatea extinderii.

CV-urile pot fi trimise la emailul: info@cca-ngo.org, office@proconsulting.md

Data limită pentru aplicări: 05.03.2024.

Centrul de Consultanță în Afaceri NGO, parte a ProConsulting Group.

Articol adaugat de: Centrul de Consultanta in Afaceri