Coaliția Est-Europeană pentru Egalitatea LGBT+ angajează Asistent de Proiect

Текст на русском ниже

Durata proiectului: 1 an

Scopul principal: Sprijinirea coordonării și implementării unui proiect destinat promovării egalității și drepturilor persoanelor LGBT+ în Europa de Est.

Responsabilități principale:

  • Asigurarea suportului administrativ și organizațional echipei de proiect.
  • Lucrul cu documentația și contractele.
  • Pregătirea și expedierea e-mailurilor, gestionarea corespondenței.
  • Organizarea întâlnirilor, seminariilor și altor evenimente.
  • Interacțiunea cu furnizorii și subcontractorii.
  • Ținerea evidenței și raportarea proiectului.

Calificări necesare:

  • Experiență în logistică și managementul documentelor.
  • Cunoștințe de limbă română, rusă și engleză.
  • Experiență în redactarea corespondenței oficiale.
  • Abilități organizatorice și atenție la detalii.
  • Cunoștințe de utilizare a produselor software Microsoft Office și Excel.
  • Abilitatea de a lucra în echipă și sub presiunea termenelor limită.
  • Experiență de lucru în organizații non-profit sau proiecte legate de drepturile omului.

Detalii Contract:

  • Tip de angajare: Full-time;
  • Salariu: 820 Euro (net) pe lună;
  • Locație: Chișinău (cu posibilitatea de muncă la distanță, dacă circumstanțele permit).

Candidații interesați trebuie să trimită un CV și o scrisoare de intenție cu titlul "concurs Asistent de Proiect" la adresa de email eeclgbtequality@gmail.com până la 15.12.2023.

Восточно-Европейская Коалиция за Равенство ЛГБТ+ открывает конкурс на вакансию Ассистент Проекта

Срок проекта: 1 год

Основная цель: Поддержка в координации и реализации проекта, направленного на продвижение равенства и прав ЛГБТ+ людей в Восточной Европе.

Основные обязанности:

  • Оказание административной и организационной поддержки команде проекта.
  • Работа с документацией и контрактами.
  • Подготовка и отправка электронных писем, ведение переписки.
  • Организация встреч, семинаров и других мероприятий.
  • Взаимодействие с поставщиками и подрядчиками.
  • Ведение учета и отчетности по проекту.

Необходимые квалификации:

  • Опыт работы в логистике и управлении документооборотом.
  • Владение румынским, русским и английским языками.
  • Опыт написания деловой переписки.
  • Организаторские способности и внимание к деталям.
  • Навыки работы в программных продуктах Microsoft Office и Excel.
  • Умение работать в команде и под давлением сроков.
  • Опыт работы в некоммерческих организациях или проектах, связанных с правами человека.

Детали Контракта:

Тип занятости: Полный рабочий день;

Зарплата: 820 Евро (нетто) в месяц;

Местоположение: Кишинёв (с возможностью удалённой работы, если обстоятельства позволяют).

Заинтересованные кандидаты должны отправить резюме и сопроводительное письмо с названием "конкурс на вакансию Ассистент Проекта" на электронный адрес eeclgbtequality@gmail.com до 15.12.2023.