Asociația COR Moldova angajează: Digital Marketing Specialist

DMS

Actualizare: Funcția este închisă de pe 25 iulie 2023.

Sarcini și responsabilități:

- Dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing și campaniilor digitale;
- Analiza și cercetarea pieței, concurenților;
- Crearea, mentenanța și monitorizarea cabinetelor Business Manager (Facebook/Instagram, Google Ads);
- Crearea, monitorizarea și eficientizarea campaniilor de promovare, conversii, traffic;
- Crearea de concepte vizuale pentru materialele promoționale;
- Gestionarea calendarului activităților de marketing digital;
- Menținerea prezenței și progresului reputației online a companiei;
- Crearea și monitorizarea mentenanței conținutului social media;
- Urmărirea performanțelor de marketing digital;
- Elaborarea mediaplanului digital cu KPIs și recomandări;
- Distribuirea bugetului de marketing digital;
- Elaborarea rapoartelor de rezultate.

Cerințe și calificări de specialitate:

- Experiență de lucru în Business Manager (alte canale de promovare constituie un avantaj);
- Experiență cu Google Ads și Google Analytics;
- Cunoștințe de publicare web;
- Cunoașterea instrumentelor SEO/SEM;
- Excelentă abilitate de comunicare verbală și scrisă în limba română, rusă și engleză;
- Capacitate puternică de a construi relații interpersonale;
- Abilități avansate de rezolvare a problemelor;
- Capacitatea de a colabora eficient într-un mediu de echipă;
- Abilități remarcabile de gestionare a timpului;
- Capacitate excelentă de a gestiona mai multe sarcini simultan;
- Abilități analitice solide;
- O atenție deosebită la detalii;
- Capacitatea de a munci eficient într-un mediu dinamic;
- Abilitatea de a prioritiza sarcinile și de a respecta termenele limită.

Asociația Companiilor de Creație din Moldova oferă un mediu de lucru dinamic și interesant. În plus, poți conta pe salariu competitiv și numeroase oportunități de creștere și evoluție în domeniul tău.

Dacă ești interesat/ă de acest anunț, te încurajăm să aplici pentru această poziție, trimițând CV-ul tău prin e-mail la adresa info@cor.md cu subiectul: Digital Marketing Specialist COR - Nume Prenume. Deadline de aplicare - 15 august, ora 23:59.

Suntem mândri să promovăm diversitatea și să asigurăm un mediu de lucru echitabil și incluziv. Fiecare aplicație va fi evaluată imparțial, fără nicio formă de discriminare, în baza competențelor și experienței relevante ale fiecărui candidat.