Asociația Obștească „The Moldova Project” angajează psiholog

TMP logo fundal alb 1Suntem în căutarea unui specialist licențiat în psihologie, cu experiență și dorință de a munci.

Locul desfășurării activității: prioritar deplasări prin țară, dar și la biroul din Chișinău

Program: full-time, 8 ore pe zi
Perioada de angajare: pe termen lung, mai mult de 1 an
Disponibilitatea postului: imediată
Data limită pentru aplicare: 5 mai 2023

Cerințe:
- studii superioare în Psihologie;
- minim 3 ani de experiență în domeniu;
- cunoştinţe în domeniul consilierii pe probleme de familie și terapie comportamentală;
- cunoașterea sectorului nonprofit, a domeniului de protecție a drepturilor omului și, în special, a copiilor;
- deschidere spre studiu, utilizarea materialelor didactice specifice serviciului prestat;
- capacitatea de a planifica și raporta; cunoștințe avansate MS Office (Excel, Word, etc.) și Google Drive;
- responsabilitate, punctualitate, creativitate, capacitate de lucru în echipă, dar și individual;
- comunicare asertivă, atitudine respectuoasă față de persoane indiferent de rasă, religie, statut social și vârstă.

Responsabilități:
- desfășurarea evaluării psihologice a beneficiarilor prin aplicarea instrumentelor specifice;
- organizarea activităţii de consiliere psihologică și terapie individuală sau de grup, la necesitate;
- armonizarea relațiilor beneficiar - familie - comunitate;
- colaborarea cu alți specialiști din echipă sau din exterior pentru o abordare multidisciplinară a beneficiarilor;
- participarea la ședințele multidisciplinare locale și raionale organizate pe cazurile beneficiarilor Asociației;
- asistarea beneficiarilor la medicul psihiatru sau de alt profil;
- conlucrarea cu autoritățile locale;
- anunțarea Președintelui Asociației, a poliției și salvării în cazul în care beneficiarul afirmă sau sugerează vreo intenție de a pune în pericol viața sa sau a altora;
- respectarea tuturor normelor Codului Deontologic al profesiei de psiholog.

Oferim:
- Salariu motivant
- Activități de teambuilding
- Posibilitatea de a participa la cursuri de perfecționare profesională
- Colegi respectuoși și prietenoși, echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă schimbări în viețile familiilor social-vulnerabile
- Oportunitatea de a te afirma și de a dezvolta propriile abilități și idei în cadrul Asociației, dar și de a dobândi cunoștințe noi în domeniul social.

Mai multe despre activitatea noastră:

Raportul de activitate pentru anul 2022, unde sunt descrise pe larg toate activitățile noastre:

Selecția candidatului:
CV-ul şi scrisoarea de motivare ale candidatului/ei se vor expedia prin e-mail la adresa: office@themoldovaproject.org până la data de 05.05.2023.

Titlul mesajului trebuie să conţină numele, prenumele candidatului și funcția la care se aplică. Doar candidații selectați vor fi invitaţi la interviu.