Centrul Media pentru Tineri (CMT) angajează psiholog/ă

Ca răspuns la criza refugiaților, AO „Centrul Media pentru Tineri” (CMT) coordonează activitatea a două spații  destinate refugiaților „Safe Space”, create cu susținerea Fondului Națiunilor Unite pentru Populație (UNFPA).

Spațiile SAFE SPACE reprezintă un loc sigur în cadrul unui centru de plasament temporar pentru refugiați la nivel de comunitate, ce oferă un mediu protector din punct de vedere fizic, emoțional și social, sprijin inițial legat de sănătatea reproductivă și violența în bază de gen, precum și activități de relaxare și dezvoltare a deprinderilor de viață pentru femei, tineri și vârstnici.

Pentru a oferi consiliere tuturor beneficiarilor din cadrul acestor spații CMT angajează psiholog/ă pentru prestarea serviciilor de consiliere individuală și de grup în cadrul unui centru amplasat în Chișinău și alt centru amplasat în sat. Costești, Ialoveni.

Tipul de contract: prestări servicii

Perioada de angajare: 1 aprilie 2023 – 31 decembrie 2023.

Locul de muncă: Chisinau și sat. Coșteșt, Ialoveni

Program: 4-6 ore/zi, 3-4 zile în săptămână

Responsabilități:

  • va oferi consiliere psihologică individuală și de grup pentru adolescenți și femei
  • va documenta consilierile oferite și va realiza raportare lunară
  • va referi cazurile suspecte de abuz către servicii/asistența necesară,
  • va participa la ședințele de echipă.

Cerințe față de candidat/ă:

  • Studii de licență în psihologie
  • Cunoaștere limbilor română, rusă
  • Abilități de comunicare eficientă, planificare și organizare a timpului de lucru, responsabilitate și flexibilitate
  • Corectitudine și discreție profesională
  • Experiența în consiliere anterioară va constitui un avantaj

Dosarul va include:

  • CV-ul candidatului/ei;
  • Scrisoare de intenție;

Termen limită de depunere a dosarelor: 28 martie 2023,

Procesul de recrutare:

Dosarele vor fi prezentate în format electronic la adresa de email achizitii@cmt.md cu mențiunea „Psiholog Safe Space”.

Pentru detalii suplimentare, apelați la numărul de telefon: 079955433

Doar candidații selectați vor fi invitați la interviu.

CMT este semnatară a Politicii de Prevenire a abuzului sexual și declară toleranță zero față de orice formă de violență. Angajații CMT își vor asuma angajamentul de respecta această politică.

Notă: CMT prelucrează datele cu caracter personal în conformitate cu prevederile Legii 133/2011 privind protecția datelor cu caracter personal. Prin expedierea dosarului, dvs., sunteți de acord că datele dvs. personale vor fi utilizate în procesul de recrutare. Documentele ce conțin date cu caracter personal se vor păstra doar pentru perioada de recrutare.