Event manager/ Coordonator de proiect - Agenția de comunicare Proimagine

Ești în căutarea unui nou job interesant, cu activități diverse? Agenția de comunicare Proimagine își mărește echipa.

Căutăm un coordonator de evenimente talentat și motivat pentru a organiza evenimente remarcabile și de neuitat. Vei fi responsabil pentru fiecare etapă a pregătirii evenimentelor, cum ar fi identificarea locațiilor, selectarea furnizorilor, desfășurarea evenimentelor și evaluarea succesului acestora.

În calitate de coordonator de evenimente, trebuie să fii o persoană bine organizată, flexibilă și întotdeauna pregătită pentru situații neașteptate; cu abilități excelente de comunicare și atenție la detalii.

Responsabilități:

  • Vei identifica cerințele și așteptările clientului pentru fiecare eveniment;
  • Vei menține legătura cu furnizorii, clienții și alte părți interesate în timpul procesului de planificare a evenimentului pentru a te asigura că totul este în ordine;
  • Vei gestiona toate procesele de pregătire, desfășurare și monitorizare a evenimentului;
  • Vei planificați și vei monitoriz bugetele evenimentelor;
  • Vei rezervați locațiile, artiștilor, fotografi, echipa tehnică;
  • Vei identifica furnizori potriviți pentru eveniment și vei negocia condițiile de prestare a serviciilor;
  • Vei efectua inspecțiile finale în ziua evenimentului pentru a asigura că totul corespunde standardelor clientului;
  • Vei evalua succesul evenimentului și vei pregăti raportul final, formulând concluzii și propuneri de îmbunătățire a activităților în viitor.

Cerințe față de candidat:

  • Experiență de cel puțin 1 an în calitate de coordonator de evenimente/ manager logistică;
  • Persoană pozitivă, dinamică, flexibilă și rezistentă la stres;
  • Deprindere rapidă a procedurilor, regulilor şi materialelor utilizate;
  • Posedarea limbei române, ruse și engleze este obligatorie;
  • Abilități de negociere cu furnizorii;
  • Abilități de a lucra cu planificarea bugetelor;
  • Cunostințe avansate MS Excel, MS Power Point;
  • Abilități excelente de comunicare cu clienții;
  • Respectarea deadline-urilor coordonate cu clientul;
  • Dorință de a munci și de a crește profesional.

Despre PROIMAGINE
• companie de comunicare creativă full-service, fondată în decembrie 2010, care asigură managementul proiectului de comunicare de la A la Z – de la propunerea conceptului creativ, pâna la implementarea propriu-zisă, măsurarea eficienței proiectului de comunicare și raportare
• agenția de comunicare din țară cu cea mai largă gamă de servicii: comunicare și relații cu mass-media, coordonarea și organizarea evenimentelor de la A la Z, consultări marketing, strategii pentru comunicări corporative, comunicări interne, CSR, servicii digital și social media, training-uri în comunicare, management în situații de criză.

Dacă vrei să ai un job dinamic și interactiv, așteptăm CV-ul tău la info@proimagine.md