CASMED angajează manager financiar în mun. Bălți

CASMED invită persoanele interesate pentru poziția de manager financiar în mun. Bălți

Perioada de angajare : 9 luni (iulie-martie)

Cerințe față de candidați :

  • Studii superioare în contabilitate/finanțe;
  • Experiența de lucru cu softul contabil 1C constituie un avantaj ;
  • Capacitatea de a vorbi și de a scrie în limba română și limba engleză;
  • Abilități excelente de interacțiune și comunicare;
  • Abilități de a lucra independent și în echipă;
  • Responsabilitate, corectitudine și punctualitate;
  • Cunoașterea în detaliu a pachetului Microsoft Office;
  • Permis de conducere cat. B și experiență de condus automobilul min. 1 an constituie un avantaj;
  • Experiența pe o poziție similară constituie un avantaj.

     Responsabilitati principale:

  • Elaborarea rapoartelor financiare către donatori;
  • Analiza situației financiare și a finanțării asociației și implementarea unor activități adecvate în baza analizei;
  • Bugetarea și planificarea resurselor;
  • Măsurarea și controlul rezultatelor financiare;
  • Controlul achizițiilor de bunuri/servicii în cadrul proiectelor;
  • Îmbunătățirea controlului costurilor.

 Dosarul candidatului va include:

  • CV-ul candidatului;
  • Scrisoare de intenție;
  • Indicarea a două referințe și date de contact ale acestora.

Procesul de recrutare:

Depunerea dosarelor se va face prin email la adresa: ngo_casmed@yahoo.com cu specificarea „Aplicare manager financiar” până la data de 30 iunie 2022 . Nu vor fi luate în considerare candidaturile care nu vor îndeplini condițiile minime solicitate în specificațiile postului. Doar persoane selectate vor fi invitate la interviu.