CASMED angajează coordonator de proiect în mun. Bălți

CASMED invită persoanele interesate pentru poziția coordonator de proiect în mun. Bălți

Perioada de angajare : 9 luni (iulie-martie)

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare;
  • Capacități bune de comunicare scrisă și orală în limba engleză, rusă și română;
  • Experiență în elaborarea rapoartelor de monitorizare/evaluare și a altor documente justificative;
  • Abilități excelente de planificare, de soluționare a problemelor și de obținere a rezultatelor sub presiune;
  • Atenție la detalii, capacitatea de a păstra confidențialitatea, integritate și discreție;
  • Capacitatea de a lucra în mod eficient într-o echipă multidisciplinară într-un mediu multilingv;
  • Cunoașterea în detaliu a pachetului Microsoft Office;
  • Permis de conducere cat. B și experiență de condus automobilul min. 1 an constituie un avantaj;
  • Experiența pe o poziție similară constituie un avantaj.

 Responsabilitati principale:

  • Coordonarea adecvată a tuturor activităților proiectului, în conformitate cu Planul de activități al proiectului;
  • Colectarea datelor și monitorizarea rezultatelor și indicatorilor de performanță a proiectului;
  • Elaborarea în termeni a rapoartelor native;
  • Menținerea relațiilor de colaborare cu partenerii de proiect;
  • Monitorizarea activităților partenerilor locali;
  • Efectuarea deplasărilor în terenurile necesare implementării proiectului în cadrul grupului este implicat.

Beneficii:

  • Mediu de lucru atractiv și echipă tînără și dinamică;
  • Posibilitatea de implicare activă în proiectele asociaţiei;
  • Posibilitatea de formare și instruire permanentă.

Dosarul candidatului va include:

  • CV-ul candidatului;
  • Scrisoare de intentie;
  • Indicarea a două referințe și date de contact ale acestora.

Procesul de recrutare:

Depunerea dosarelor se va face prin email la adresa: ngo_casmed@yahoo.com cu specificarea „Aplicare coordonator proiect” până la data de 30 iunie 2022 . Nu vor fi luate în considerare candidaturile care nu vor îndeplini condițiile minime solicitate în specificațiile postului. Doar persoane selectate vor fi invitate la interviu.