Anunț de Angajare Șef Oficiu Mobilități Academice, Secția Relații Internaționale USM

ANUNȚ DE ANGAJARE

Universitatea de Stat din Moldova, cu sediul în mun. Chișinău, str. A. Mateevici 60, angajează Șef Oficiu Mobilități Academice.Secția Relații Internaționale.

Responsabilități:

  • Coordonarea Oficiului mobilități academice al USM
  • Coordonarea programelor și proiectelor de mobilități academice europene și internaționale ale USM
  • Inițierea și coordonarea acordurilor inter-instituționale de cooperare (încheiate de către USM) în cadrul programelor de mobilitate internațională a creditelor cu instituţii de învăţământ superior de peste hotare.
  • Gestionarea bazei de date a programelor și proiectelor de mobilități academice europene și internaționale la care participă USM.
  • Coordonarea și întocmirea de rapoarte, analize şi situaţii statistice privind programele și proiectele de mobilități academice europene și internaționale ale USM.
  • Coordonarea promovării și diseminării programelor și proiectelor de mobilități academice europene și internaționale.

Cerințe față de candidat/ă:

  • Studii superioare finalizate;
  • Abilități înalte de comunicare verbală și scrisă în limbile română, engleză, rusă;
  • Abilități excelente de lucru cu documentele.
  • Abilități de cooperare și lucru în echipă;
  • Punctualitate și disciplină;
  • Capacitate de planificare și organizare a activităților curente;
  • Capacitatea de a învăță rapid;
  • Cunoștințe foarte bune de operare a calculatorului.

Oferim:

  • Angajare în mediul academic și pachet social;
  • Posibilităţi reale de promovare;
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă și prietenoasă;
  • Oportunități de dezvoltare personală.

Dacă sunteți interesat/ă, expediați CV-ul la adresa electronică: tatiana.bulimaga@usm.md

Data limită – 20 iunie 2022.

Articol adaugat de: Pozneacova Veronica