Centrul de Consiliere și Dezvoltare Personală REthink angajează psihologi

Descrierea proiectului: Linia Verde are ca scop oferirea rapidă la consiliere psihologică, prin intermediul chatului, la telefon, în limba rusă, engleză și ucraineană.

Descrierea organizației: AO „Centrul de Consiliere și Dezvoltare Personală - REthink” este o platformă online ce oferă consiliere psihologică online, gratuită tinerilor, puteți accesa pagina: www.rethink.center

Scopul funcției: asistență psihologică online beneficiarilor (a refugiaților și a persoanelor afectate de război).

Locul de muncă: Chișinău, cu posibilitatea de a lucra de acasă;

Experiența în muncă: de la 3 ani;

Tipul de activitate: part-time ( 6 ore ), lucru în ture;

Perioada de angajare: nedeterminată;

Studii: universitare în domeniul psihologiei sau domenii conexe;

Responsabilități:

  1. Oferirea asistenței psihologie online persoanelor ce vor apela la Linia Verde;
  2. Elaborarea programelor de intervenție psihologică individuală adaptate necesităților beneficiarilor;
  3. Colaborarea cu alți specialiști (psihiatrul, juristul) pentru oferirea unei asistențe calitative și ample.

Noi oferim:

  1. Posibilitatea de a alege orele și turele necesare;
  2. Flexibilitate și posibilitatea de a lucra de acasă,
  3. Salariu negociabil;
  4. Echipă tânără și activă;

Cunoștințe necesare:

  • Intervenția în situații de criză, în lucrul cu trauma, stresul post-traumatic, doliul, psihologia vârstelor (psihologia copilului și adolescentului, adultului și gerontopsihologie), etc.
  • Cunoașterea obligatorie a limbilor rusă și engleză, ucraineană prezintă un avantaj;

Procesul de selecție:

Puteți transmite CV-ul dvs. și o scrisoare de intenție, la adresa info@rethink.center, cu mențiunea „Job psiholog - Linia Verde Online”

Pentru informații suplimentare ne puteți contacta la aceeași adresă se email, menționată mai sus.