„Moldovatransgaz” SRL angajează Șef secție Reglementări și Cooperare Externă

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI:

  • elaborarea strategiilor și planurilor de dezvoltare a secției;
  • gestionarea activității secției în vederea obținerii performanțelor și obiectivelor propuse;
  • analiza și sinteza documentelor elaborate de către angajații secției;
  • cooperare cu părțile interesate: utilizatori de sistem, OST și OSD;
  • colaborarea cu Ministerele de resort, ANRE, Secretariatului Comunității Energetice, ACER, ENTSOG și ENTSO-E și alte instituții abilitate în domeniul energetic, reprezentarea intereselor întreprinderii și promovarea acesteia;
  • analiza, identificarea și implementarea standardelor UE în domeniul sistemului de transport al gazelor naturale.

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAȚI:

  • studii superioare în domeniul gazelor naturale / juridic / economic;
  • cunoașterea situației interne și contextului internațional în domeniul gazelor naturale;
  • experiență minimă de 3 ani în reglementări, elaborare de politici, strategii în domeniul energetic / gaze naturale / juridic / economic;
  • cunoașterea legislației naționale și internaționale în domeniul gazelor naturale;
  • abilități organizatorice și de comunicare scrisă, verbală / interpersonală;
  • cunoașterea limbilor: română, rusă și engleză (nivel avansat).

COMPETENȚE ȘI ABILITĂȚI:

  • orientare către performanță profesională și obținerea rezultatelor scontate;
  • comunicare eficientă;
  • abilitate de a lucra în echipă;
  • gândire conceptuală.

BENEFICII:

  • salariu atractiv și un sistem de motivare funcțional;
  • mediu de lucru axat pe dezvoltare profesională;
  • colectiv unit de profesioniști.

În vederea participării la concurs, candidații vor depune CV-ul prin mail la adresa electronică office@moldovatransgaz.md sau la sediul „Moldovatransgaz” SRL, pe adresa: str. Vadul lui Vodă nr. 155, mun. Chişinău, secția personal, cu specificarea postului pentru care aplică, până pe data de 10 octombrie 2021.

Vor fi contactate doar persoanele care întrunesc condițiile concursului.

Rezultatele concursului vor fi comunicate candidaților prin e-mail.

Author: Elena Sirghi

Contribuie la continuarea proiectului CIVIC.MD. Devino susținător, donează aici.

Become a Patron!

Descopera ONG

Descopera Finanțatori

Active în ultima săptămănă