RCTV Memoria angajează

RCTV Memoria angajează contabil/Director financiar

Locul de muncă: Centrul de Reabilitare a Victimelor Torturii ”Memoria”, str. Ismail 44, or. Chișinău.

Poziția:  Contabil/Director financiar

Responsabilități:

  • Organizarea, gestionarea, monitorizarea, controlul și asumarea responsabilității cu privire la desfășurarea în mod eficient și în termeni stabiliți a evidenței contabile, cu asigurarea respectării reglementărilor legislative în vigoare;
  • Managementul financiar și coordonarea cheltuielilor conform bugetelor planificate;
  • Întocmirea și prezentarea dărilor de seamă fiscale, statistice, etc., conform legislației în vigoare;
  • Mobilizarea și direcționarea capacităților echipei manageriale pentru atingerea scopurilor definite în proiectele implementate.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare în domeniu;
  • Experiență de lucru de  minim 2 ani;
  • Experiență în domeniul contabilității într-o asociație obștească ar constitui un avantaj;
  • Cunoștințe în domeniul  legislației fiscale, în conducerea și organizarea activității financiar – contabile;
  • Cunoașterea softurilor specializate de evidența contabilă (1C 8) și abilități de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet);
  • Cunoaşterea obligatorie a limbilor română şi engleză;
  • responsabilitate, punctualitate, onestitate, receptivitate, experiență de lucru în echipă.

Avantaje:

  • Posibilitatea dezvoltării carierei și training continuu;
  • Lucru într-o echipă de profesioniști;
  • Satisfacție personală – activitatea realizată va contribui la respectarea și promovarea drepturilor omului;
  • Pachet salarial motivant.

Rugăm să expediați CV-ul Dvs, două referințe și o scrisoare de motivare, până la data de 30 iunie 2021, la următoarea  adresă de e-mail: rctv@memoria.md sau/și milapopovici@yahoo.com

Doar persoanele selectate vor fi contactate și invitate la interviu.

Despre noi: Centrul de Reabilitare a Victimelor Torturii “Memoria” (RCTV Memoria) este o instituţie non-profit, apolitică şi independentă. Fiind primul şi până în prezent, unicul centru de reabilitare a victimelor torturii şi a tratamentelor inumane sau/şi degradante din Republica Moldova, RCTV Memoria a fost fondat la 12 noiembrie 1999 şi înregistrat la Ministerul Justiţiei la 7 decembrie 1999.

Articolele publicate din 1 iunie 2020 nu au fost supuse verificarilor

logoStarNet

Hostingul si serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet