A.O. „The Moldova Project” angajează Asistent/ă de Proiect

Asociația Obștească „The Moldova Project” (TMP) anunţă concurs de angajare pentru funcția de Asistent de Proiect.

Anunt de angajareLocul desfășurării activității: online, cu disponibilitate pentru deplasări prin Republică.

Perioada postului: nelimitată

Disponibilitatea postului: 01.07.2021

Data limită pentru aplicare: 25.06.2021

Studii: Absolvent/ă de studii superioare

 Abilități:

  • cunoașterea avansată a limbii engleze
  • cunoașterea sectorului nonprofit
  • cunoașterea domeniului de protecție a drepturilor copiilor și voluntariat
  • experienţă în administrarea proiectelor
  • capacitate de a planifica și raporta
  • empatie față de beneficiarii proiectului
  • cunoștințe avansate MS Office (Power Point, Excel, Word, Photoshop, etc)
  • responsabilitate, punctualitate, creativitate, capacitate de lucru în echipă dar și individual, comunicare eficientă.

Responsabilități:

  • administrarea paginii de FB a Asociației
  • întocmirea rapoartelor narative în engleză
  • scrierea comunicatelor de presă pentru mass-media
  • participarea la unele deplasări în teritoriu
  • programarea beneficiarilor și acompanierea lor la medici în Chișinău
  • implicare logistică în cadrul anumitor activități
  • traducerea și facilitarea muncii voluntarilor internaționali în RM
  • asistarea directorului TMP în comunicarea cu finanțatorii
  • gestionarea corespondenței Asociației

 Oferim:

  • Echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă cu adevărat schimbări în societate
  • Un mediu informal de lucru, colegi prietenoși, și experiențe pozitive alături de echipă
  • Oportunitatea de a aplica propriile cunoștințe și idei în cadrul Asociației, dar și de dobândi cunoștințe noi în domeniul social
  • Posibilitatea de a avansa în funcție în cadrul Asociației

Procesul de selecție al candidatului:

CV-ul şi scrisoarea de motivare ale candidatului/ei se va expedia prin e-mail la adresa: office.themoldovaproject@gmail.com, până la data de 25.06.2021. Titlul mesajului trebuie să conţină numele şi prenumele candidatului.

Doar candidații preselectaţi vor fi invitaţi la interviu.

Mult succes!

www.themoldovaproject.org

Articolele publicate din 1 iunie 2020 nu au fost supuse verificarilor

logoStarNet

Hostingul si serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet