Știri sociale

Detalii
15/03/2010

Festivalul limbilor - la Chişinău

În franceza, ivrit, poloneză, suahili, japoneză, bulgară, hindi şi alte 11 limbi vor comunica persoanele care se întrunesc la 21 martie la Clubul Toleranţei.

Persoanele pentru care aceste limbi sunt materne, sau care ţi-au dedicat viaţa studierii lor se vor întruni şa 21 martie la Clubul Toleranţei din Chisinau, ora 13:00 pe str. Diordiţa 5, CCE "KEDEM".

Participanţii vor putea face cunoştinţă cu limbile vorbite de grupurile etnice din Republica noastra, cu 5 cele mai populare limbi din lume si chiar cu unele limbi exotice. Festivalul se petrece cu suportul financiar al Programului de Granturi Mici pentru Susţinerea Iniţiativelor Democratice al Ambasadei SUA.

Ziarul de Garda

Click pe ecuson pentru toate articolele de la această organizație:

Ambasada SUA Ambasada SUA
Ne ajuți enorm de mult dacă distribui articolul pe rețele sociale:


Femei pentru femei

Articol precedent: Grupul de Lucru Public-Privat pentru Fortificarea Presei şi-a reluat activitatea Precedent Articolul următor: "Trimite o carte peste Prut", campanie on/offline Următor