La cursurile de econometrie îmi aeare o convingere fermă precum că economia este o știință exactă sau cel puțin încearcă astfel să fie, să se auto-explice prin cifre, modele, estimări, erori chiar, tendințe etc. Apoi vin și alte cursuri, când filosofia normală intră în tupic și pur și simplu răspuns la unele întrebări evidente nu [...]...
Citește mai departe »